Wpis z mikrobloga

@kt13: Wielkie Gratulacje! Szkoda że tak mało plusów i pochwał. Niestety większość Mirków, i o zgrozo (spermiarzy) woli pokazmorde albo cycki.. Ech, gdzie ja siedzę. Powodzenia w dalszym rozwoju!
@Astuel: pokazmorde też zrobiłam, ale nie to jest w tym wpisie ważne. Zdjęcie jest po to, żeby było widać, że mój a nie pożyczony... chociaż bym pożyczyła chętnie taki z piątką na dyplomie, jak już spamować. Jak na osobę, która się ocenami nie przejmowała - 4 jest ok. A niedługo dołączy licencjat (jakoś we wrześniu, mam nadzieję)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kt13: gdzie mieszkasz? Znam osobę która mogłaby być zainteresowana technologiem fermentacji, ale nic nie obiecuję ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ps chodzi mi o miasto nie o dokładny adres żeby nie było
@harpiowata: chyba najbliżej w Żyrardowie. Jest gorzelnia. Jak ktoś jest pasjonatem, to są też małe browary ;)
@Mickeyickey Łódź i raczej nie zamierzam zmieniać, bo mi się tu dobrze mieszka. W zasadzie mam też wiedzę i uprawnienia na laboratoria mikrobiologiczne i kontrole jakości.
Ja bardzo lubię mikroby, więc zastanawiam się nad laboratoriami z kontrolą mikrobiologiczną, głównie wiec żywność, myślałam ostatnio nad piekarniami albo Barrym od czekolady :)
@lelo92: no właśnie chyba będzie, Szczególnie, że jeszcze nie ma żadnych wytycznych o rekrutacjach i nikt nic nie wie. I nie wiem czy mam sobie już szukać promotora i to będzie wyglądało tak jak wcześniej. Będzie też mniej miejsc i trochę się boję, ale niebieski mówi, że mam się rekrutować, bo co mam do stracenia. Najwyżej zycie wybierze za mnie: doktorat czy praca.