Wpis z mikrobloga

Jest ktoś, kto nie oglądał tego wątpliwej jakości "dzieła" filmowego i nie ma zamiaru? Jeśli tak, to niech da znać, że nie jestem sam.

No już wiadomo, molestowanie dzieci jest złe. Wiadomo, różni księża to robili. Wiemy. Co zmieni podłożenie dramatycznej muzyki, wymuszonej ckliwości i płaczów ofiar i emocjonalne wyolbrzymianie tych spraw? Komuś tam 30 lat ksiądz dotknął fiutem ręki (albo na odwrót) i ten ma do tej pory "wielką traumę" i ryczy do kamery. Jasne, #!$%@?. I co, on tak codziennie np. w pracy ryczy, bo o tym myśli? A może nie pracuje, bo wszystko kojarzy mu się z fiutem księdza?

Kiedy znalazł się (względnie) zdrowy ksiądz, który zamiast krzywdzić dzieci, wziął sobie nastoletnią siksę z patologicznego domu, która się w nim zakochała - dostał wyrok i został publicznie zlinczowany. "Ofiara" (dziś ponad 20-letnia) zeznała, że ma - jakże by inaczej - "traumę" i dalej korzysta z pomocy psychologa. Sąd przybił milion złotych odszkodowania!

W obecnych czasach mamy do czynienia z rozluźnieniem obyczajów i seksualizacją mediów, sfery publicznej. Jednocześnie coraz bardziej karany jest heteroseksualizm. Nic dziwnego, że rośnie liczba frustratów i dewiantów seksualnych - takich jak pedofile. O tym już nikt filmu nie zrobi, tylko 7237 "dokument" o tym że księża gwałco?

Dla mnie ten film jest jak "2 girls 1 cup", którego też nigdy nie oglądałem, choć inni wokół tak. Skoro wiem, że na nim dziewczyny srają do kubka, a mnie to zniesmacza, to po co mam to oglądać?

#tylkoniemownikomu #sekielski #film #religia
  • 58
@bolo1:

Ale Ty jesteś upośledzony umysłowo, film przede wszystkim pokazuje przyzwolenie na pedofilię przez biskupów.
A także to, że mimo tego, że tuszowali i ukrywali pedofilów niegdy nie odpowiadali karnie i nadal siedzą na swoich stanowiskach jak gdyby nigdy nic.

Niestety fanatyzm kościelny przeżarł ci tak mózg, że najważniejszych faktów nie zauważasz, bo są dla Ciebie na tyle niewygodne, że nie wiesz co z nimi zrobić.

Jakbyś zareagował to by się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@bolo1: jeśli chcesz mieć opinię o czymś, to wskazane jest się z tym zapoznać.
Nie masz pojęcia jak takie coś (opisane wydarzenia) może komuś zniszczyć życie. To jest trauma i to ogromna. Tak, codziennie o tym może myśleć. Tak, może mieć problemy z pracą z tego powodu. Może mieć problemy w związku. Może mieć cała masę problemów tylko z tego powodu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@bolo1: wiem że to grossen zarzutken ale odpiszę i tak. Wyobraź sobie że masz kilka lat, nie rozumiesz jak działa świat a jakiś typ.ktpryoal Cię pokierować do Boga np wpycha Ci #!$%@? do gęby. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to raczej wątpliwa przyjemność. Albo wyobraź sobie że oddajesz ma wieczór tak swoje dziecko, fajnie nie? W filmie chodzi o to że ten fakt jest zatajany, dochodzi do zbrodni
@bolo1: Ta dziewczyna która dostała milion odszkodowania była bita, gwałcona i bezprawnie pozbawiana wolności przez tego księdza, a nie się w nim zakochała.
Sam sobie odpowiedz jakbyś się czuł gdyby jakiś podstrarzały zwyrol w tym momencie zamknął cię w piwnicy, bił i gwalcił. A i tak masz łatwiej, bo jesteś dorosły, a nie dzieckiem jak ta dziewczyna była.
Poza tym cieszę się, że nic cię złego w dzieciństwie nie spotkało, że
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bolo1: proste. Rozwaliła mnie ta kobieta która po 30 latach sobie przypomniała że ma traumę. To dlaczego nie doniosła na Policję będąc nastolatką i mając świadomość co się działo. Nie uratowała innych dzieci choć rzekomo wiedziała o innych molestowanych. Otwórz jak dostała gruby hajs za wywiad to nagle sobie przypomniała o sobie i potencjalnych innych ofiarach. Teraz dopiero hlipu hlipu do kamery. Straszny gniot nie da się oglądnąć więcej niż połowę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stjimmy: ja piszę o pierwszej kobiecie co ma 39 lat a była rzekomo molestowana w wieku ośmiu. Jak dorosła to nie mogła księdza zakablowac? Teraz jak wpadły szkle to nagle sobie przypomniała? A co z krzywdą innych o które miała przypuszczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Verdu: oglądałeś w ogóle ten film? Głównym problemem nie jest to, że są księża pedofile, bo pedofile są w całym społeczeństwie. Problemem jest to że po zgłoszeniu tego zarówno do organów ścigania jak i władz kościelnych te drugie starają się tuszować sprawę. Księża z prawomocnymi wyrokami, z zakazem pracy z dziećmi, którzy według ostatnich dekretów papieża powinni być wydaleni ze stanu kapłańskiego dalej odprawiają mszę, prowadzą rekolekcje dla dzieci. Sami biskupi
@bolo1: nie oglądałeś a się wypowiadasz i to jeszcze totalnie bez sensu. #!$%@? z tym że ktoś kogoś dotknął fiutem jak to mówisz (ale postaraj się wyobrazić sobie że twoje dziecko zostało smyrnięte stojącym fiutkiem księdza) bo film pokazuje jak te sprawy bezczelnie są tuszowane od lat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bolo1: opie to tak nie działa. Pedofilia jest dewiacją i każdy jej przypadek (niezależnie kto się jej dopuści) powinien być karany z pełną surowością. Nagonka na księży mnie jako katolika smuci, ale jestem ją w stanie zrozumieć - to w końcu zawód społecznego zaufania (chyba, że jak abp Michalik kryjesz pedo, to wtedy no nie bałdzo, bardzo nie bałdzo).
Homkseksualizm NIE JEST karany, a piętnowany społecznie przez turbo prawaki (bo nawet
@bolo1: ehh, wiem że to zarzutka ale to nie jest tak że tacy ludzie płaczą do poduszki i nie mogą normalnie żyć. Mogą oni żyć normalnie, bez problemu śmiać się, poznawać ludzi, nawiązać normalny kontakt z kobietą lub mężczyzna i założyc rodzinę. Ale nie zmienia to faktu że są przeorani a ich umysł i myśli to huśtawka nastrojów mimo iż nie widać tego na zewnątrz i do póki gdzieś komuś o
@bolo1: ja nie będę oglądał

po prostu nie lubię takich produkcji i nie potrzebuje tego oglądać aby się upewnić

mam pełną świadomość że w kościele jak i innych instytucjach się źle dzieje, Ci ludzie zasłużyli nie wiem na jaką kare - kiedyś na więzienie - teraz to juz nie wiem na co - bo tuszowanie i w sumie akceptowanie tego typu spraw to już chyba krzesło elektryczne by się przydało

To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: wyroki są śmiesznie niskie: jeden z księży w filmie dostał 2 lata w zawieszeniu na 4 czy 5,. Po wyjściu z wiezienia mimo sądowego zakazu pracy z dziećmi kierowany do pracy z dziećmi w innej parafii z dala od poprzedniej, gdzie proboszcz do którego parafii taka osoba została skierowana udaje że nic nie wie i wymiguje się od rozmowy z reporterem. Więc tak, rzucają po parafiach. Księża biskupi i rzecznicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bolo1: ja nie oglądałem i nie zamierzam oglądać. Wiadomo, molestowanie dzieci jest złe. Ale w działaniach tego typu jak ten film chodzi bardziej o doprowadzenie kościoła katolickiego do upadku niż o pomoc pokrzywdzonym.