Wpis z mikrobloga

Życia wsród TFUrystów (turystycznych najemców) ciąg dalszy. Ostatnie dni były spokojne bo na kilka dni lokal wynajeły rodziny z dziećmi, więc o 22 mycie ząbków i lulu (turysta idealny). Ale dzisiaj, lokal wynajęty na jedną tylko noc, przez chyba dwie młode dziewczyny, godzina 18 a tutaj tup tup na szpileczkach przyjechały kolejne cztery z pakunkami. Nie wiem jaka to okazja, ale wygląda jak impreza więc przezornie postanowiłem zadzwonić do właścicielki i porozmawiać z nią jeszcze raz, oraz zapytać czy odsłuchała moją wiadomość co zostawiłem ostatnio na jej poczcie głosowej o 3 w nocy. Otóż zapewne wybrałem wtedy w nerwach stary numer wynajmu, bo nic nie dostała. Rozmowa przez większość czasu przebiegła standardowo czyli:
* to normalne w bloku,
* nie jej wina że ściana cienka,
* ludzie są różni,
* do 22 mogą hałasować (co jest nieprawdą),
* dlaczego Pan śledzi ile tam wchodzi osób?! (strasznie ją to zainteresowało że tak obserwuję).
Ale później zmieniła troche ton, może kiedyś się dogadamy...
Póki co, czeka do wieczora i ma te dziewczyny odwiedzić i upomnieć że jest zakaz imprezowania.

#warszawa #airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju
  • 15
@5684379: @marek-sisey-tymoszczuk: nie rozumiecie, więc wytłumaczę:
Mieszkasz w swoim mieszkaniu, za ścianą masz wynajem dla turystów. Jutro musisz wstać wcześniej / lub po prostu chcesz normalnie się wyspać. O 3 w nocy ktoś wydziera się na klatce, trzaska dzwiami tuż obok twoich drzwi, a nawet gra w piłkę (tak serio, to się wydarzyło). Budzisz się i nie wiesz co się dzieje, pali się? Ktoś chce się włamać? Świadomość powoli wraca,
@fishchip: dlaczego ja mam się wyprowadzać jako legalny właściciel który nie zakłóca spokoju nikomu? Dlaczego przypadkowi turyści według ciebie są ważniejsi niż normalny lokator? Dlaczego właściciel wynajmujący głośnym turystom nie powinien zadbać o odpowiednie wyciszenie lokalu / o to by jego goście nie zakłócali spokoju, tylko ja mam się wyprowadzać? Ty tak na serio czy trollujesz?
wynajeły rodziny z dziećmi, więc o 22 mycie ząbków i lulu (turysta idealny).


@fishchip: To nie implikuje że podsł#!$%@?ę czy myją zęby. Takich turystów NIE SŁYCHAĆ, i to są normalni ludzie którzy szanują siebie i innych. Może nie wiesz, ale ja nie mam żadnego problemu z tym biznesem jako takim, sam korzystam jak gdzieś jadę. Ja mam jedynie problem z:
* imprezami panieńskimi, kawalerskimi, normalnymi trwającymi do 3 w nocy,
*
@Jasak Może jakimś rozwiązaniem jest założenie kamerki do judasza, policzenie osób w danym miesiącu i "prośba" do US o kontrolę? Wielu właścicieli pewnie nie płaci podatków, więc to może być jakiś hak na tę babę.
@Pearson: zależy od bloku, układu mieszkania, ścian itd. Dowiesz się jak jest w twoim dopiero po zamieszkaniu. W poprzednim miejscu żadnych hałasów nie miałem. Jak się trafiały to były na tyle głuche że dało się spać dalej.

@marian1881: nie ma co, nie chcę zwalczać biznesu jako takiego, chcę żeby właściciele po prostu reagowali na moje zgłoszenia, lub żebym zgłaszać w ogóle nie musiał. Niech np. zamontują sobie czujkę dźwięku.

W