Wpis z mikrobloga

Obsługa strzela focha jak nie weźmiesz ubezpieczenia i mówią, nie da się


@TheMan: Podobno można wziąć z ubezpieczeniem (byle się odczepili) i do dwóch tygodni zrezygnować z niego. Piszę "podobno", bo tylko tak słyszałem (z wielu źródeł), ale sam nie miałem okazji przetestować.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie firma daje raty a bank. Dlaczego się to bankowi opłaca? Bo zdobywa klienta. O ile wyrazi zgody marketingowe to można go namawiać na inne oferty, raz skorzystał może skorzystać drugi z jakiegoś kredytu czy karty
  • Odpowiedz
@Azulana:
1. Jeśli i tak chcesz kupować w danym sklepie, to czemu nie. Ja tak miałem - byłem zdecydowany na zakup czegoś za gotówkę (bo i tak w Euro było najtaniej), ale była opcja tych rat - przeanalizowałem warunki i to faktycznie było 0% - tyle samo zapłaciłem, bez żadnych dodatkowych opłat. Przeczytaj na spokojnie warunki, sprawdź czy RRSO jest 0%, ale powinno być OK
2. Ubezpieczenie - na tym te
  • Odpowiedz
trafi się jeden, który się spóźni z ratą czy coś. I on karnymi odsetkami pokryje koszty kredytu czterech pozostałych


@Jarek_P: Ja tylko to rozwinę, bo pewnie nie każdy wie o co chodzi. Otóż sporo promocji na "raty 0%" (jeżeli nie wszystkie) są skonstruowane tak, że rzeczywiście są 0% pod warunkiem, że kredytobiorca spełni wszystkie warunki przez cały czas trwania umowy kredytowej. Wystarczy spóźnić się z jedną ratą o jeden dzień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Azulana: W RTV naciągaja na obowiązkowe ubezpieczenie, więc jak Cie naciągną to trochę drożej ale tak, płacisz tyle ile kosztuje urządzenie na czysto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Azulana: sklepowi się opłaca, bo schodzi towar. Bankowi się opłaca, bo za darmo by nie robił ( ͡° ͜ʖ ͡°) cała masę rzeczy kupiłem na raty 0 procent i uważam, że to jedyny kredyt jaki warto brać
  • Odpowiedz
W RTV naciągaja na obowiązkowe ubezpieczenie,


@Rangy: nie jest obowiązkowe, ale faktycznie wciskają je mocno (w moim przypadku po prostu było dodane z urzędu, musiałem sam je zauważyć i wyraźnie powiedzieć, że nie chcę).
  • Odpowiedz
@cochese: naprawdę jest aż tak rygorystycznie? Jak w ogóle wyglada takie spłacanie rat? Masz ustalony jeden konkretny dzień, w którym musisz dokonać wpłaty raty czy to jest jakiś przedział?
  • Odpowiedz
Masz ustalony jeden konkretny dzień, w którym musisz dokonać wpłaty raty czy to jest jakiś przedział?


@Azulana: masz w umowie np: "rata płatna do 10-go dnia każdego miesiąca". Na ten dzień ma rata spłynąć. Nie spłynie - masz problem.
  • Odpowiedz
@Azulana: Albo harmonogram spłat z datą każdej raty. Plus kwota raty, i tu uwaga: pierwsza lub ostatnia rata mogą mieć inną kwotę niż pozostałe, trzeba zwrócić uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Azulana: opłaca się w ten sposób, że zamiast robić duży upust na sprzęt, to dzielą się prowizja z bankiem pod stołem, a ty masz raty 0%. Ty wychodzisz zadowolona, oni pozbywają się sprzętu i mają zysk na marży(do podziału z bankiem), bank zarabia na ubezpieczeniu + część marży. Wszyscy są zadowoleni, win-win-win
  • Odpowiedz