Wpis z mikrobloga

@Azulana: Jakiś czas temu brałem coś z innego sklepu na raty 0%, wyglądało to tak że kwota minimum 1,5k a przy podpisywaniu umowy masz je dwie. Jedna należy do sklepu a druga do banku który wciska Ci kartę kredytową z jakimś tam limitem i żeby wziąć tą sofę na 0% trzeba podpisać. Sęk w tym że nic nie zapłacisz dla banku za tą kartę jeśli w ciągu 2 tygodni im ja
@Azulana: Dobra, nie chce mi się czytać tej masy komentarzy, brałem parę razy rzeczy na raty w euro.
Raz faktycznie odrzucili mi wniosek bez ubezpieczenia, ale jak zmieniłem ilość rat to było ok.
Innym razem bez problemu dostałem 0% bez ubezpieczenia - z tym że to było właśnie po spłaceniu pralki

Czasem jest tak że faktycznie bez rat znajdziesz nieco taniej, ale nie są to jakieś duże różnice
@Azulana: Sprzedaż ratalna to taka normalna sprzedaż tylko kasę sprzedawca otrzymuje na raty. Jeśli może sobie pozwolić na zwłokę w otrzymaniu kasy to wygryw. Natomiast raty 0 oferowane przez allegro są realizowane z partnerem w postaci instytucji bankowej. Instytucje bankowe mają ustawowy obowiązek posiadać XXX PLN w postaci kasy od klientów. Zobowiązanie Kowalskiego wobec banku to sam w sobie profit bo można to wykazać w excelu.
@Azulana: tyle odpowiedzi a tylko jedna do tej pory prawdziwa. Sklep dostaje kasę od banku który realizuje pożyczkę 0% i na tym jego biznes się kończy - sprzedał produkt i dostał kasę. Koniec. Bank rezygnuje z prowizji i odsetek na rzecz zdobycia kolejnego klienta - ta strata (czyli braki zysków) pochodzą z budżetu na akcje promocyjne, rozwój portfela klientów its. Są banki które się w tym specjalizują - szukają klienta i
@nilfheimsan dostałem od banku kredyt na jakąś rzecz która od razu kupiłem z ratami 0%. Tak działają raty 0 na allegro. Okazało się że koleś nie miał tej rzeczy to oddał mi hajs na moje konto. Mogłem z nimi zrobić co chciałem a raty 0% spłacać po swojemu bankowi. Także tak jakby to była pożyczka 0%. Ta rzecz i tak kupiłem gdzieś indziej ale już za gotówkę. Gdybym jej nie kupił to
@Azulana: kiedyś kupowałem GoPro i na stronie sklepu był wielki szyld: RATY 0%. Poczytałem regulamin i faktycznie 0% ale do kwoty 1000 zł, jakie było RRSO powyżej tej kwoty nie pamiętam. Warto doczytać