Wpis z mikrobloga

  • 1082
Właśnie się dowiedziałem że chłopak którego nie było na sali podczas matury (dzisiaj) popełnił samobójstwo.

Nie znałem go, ale jednak szkoda (,)

#matura #gorlice
  • 90
  • Odpowiedz
via Android
  • 909
@Sqbfd nawet sobie nie chcę wyobrażać co on musiał przeżywać, że zrobił to co zrobił. Wiem tylko tyle że miał ogromny nacisk na naukę ze wszystkich stron. #!$%@? krótko mówiąc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cooperr tak kończą ludzie, którzy mają bardzo wysokie ambicje, ale w pewnym momencie podwinęła im się noga. Czuję, że i ja tak skończę (Nie że samobójstwo, tylko ogólnie porażka). Szkoda, miał całe życie przed sobą.
  • Odpowiedz
@Sqbfd: też uważam, że jest bezsensowny. znam niejednego dzbana z iq na poziomie jaskiniowca, który zdał maturę a nie potrafi nawet zupy ugotować czy wypełnić wniosku, zrobić prania itp. ten egzamin jest tylko po to aby zryć beret młodym ludziom, tak samo jak niektóre niepotrzebne tematy z matmy. zapychają tym głowy a 99% społeczeństwa poza szkołą tego nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
@GrindujTopy system szkolnictwa w Polsce już dawno powinien zostać zmieniony. Matura nie wnosi nic do życia, prócz bezsensownego stresu. Sam fakt, że od jednego przekrojowego egzaminu zależy to, czy dostaniesz się na wymarzoną uczelnię, czy też nie, jest upośledzony.
  • Odpowiedz
@Sqbfd: w 100% się z Tobą zgadzam. tak samo te egzaminy na koniec podstawówki i gimnazjum. po co w takim razie oceny końcowe skoro bardziej liczą się wyniki matur... ciekaw jestem jak to wyglada za granicą, czy też mają matury na takiej zasadzie jak u nas.
  • Odpowiedz
@Cooperr
To nie wiadomo czy matura miała jakiś wpływ na tego człowieka, że się targnął na swoje życie? Bo patrząc na resztę postów można dojść do takiego wrażenia.
  • Odpowiedz
@Cooperr: pewnie nawarstwiły mu się problemy, a matura była tą przysłowiową kroplą. ( ͡° ʖ̯ ͡°) z perspektywy czasu to matura jest ważna tylko po to żeby dostać się na dzienne studia. Natomiast w kontekście całego życia, oceniania IQ, elitarności itp. To nie ma żadnego znaczenia. Jeśli ktoś chce osiągnąć sukces w danej dziedzinie to i tak to osiągnie choćby nie zdał i musiał poprawiać w
  • Odpowiedz
@Sqbfd: jest to jakieś obiektywne sprawdzenie wiedzy. Lokalne przeniesienie tego sprawiłoby, że kryteria nie byłyby obiektywne bo 4 u jednego nauczyciela to 6 u innego. Bardzo różne poziomy nauczenia, podczas gdy na uczelniach jest niby jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i tak właśnie działa ten bezsensowny egzamin na młodych ludzi


@Sqbfd: Matura nie jest obowiązkowa.

ale w pewnym momencie podwinęła im się noga. Czuję, że i ja tak
  • Odpowiedz
@pabianczyk nie jest obowiązkowa, ale jak ktoś chce studiować to musi ją zdać.
Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby uważać, że obecne rozwiązanie jest najlepsze porównując je jedynie do przeszłości, nie myśląc o tym, iż może być lepiej.
  • Odpowiedz
i tak właśnie działa ten bezsensowny egzamin na młodych ludzi


@Sqbfd: egzamin jak egzamin, chociaż też uważam że jest bezsensowny. Gorsze jest podejście, wszyscy się ekscytują, już rozmawiają o studiach, akademikach, rodzina pewnie też naciska, a niektórzy muszą usiąść na spokojnie. To podejście i otoczka jest #!$%@?. Przecież nic by się nie stało gdyby podszedł jeszcze raz za rok, nie ma żadnej kary ani przymusu, nikt nie wyśle na tortury
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cooperr: matura nic do tego nie ma, najprawdopodobniej depresja, czy to przez nauczycieli albo rodziców. Szkoda, ale egzamin nie wstał i nie kazał mu tego zrobić
  • Odpowiedz