Wpis z mikrobloga

@Cooperr zgaduje że licbaza?

Bo w technikum(przynajmniej u mnie) chyba nikt się maturą nie przejmuje. Po prostu zdam to spoko, nie zdam to podejdę za rok. Zawód mam to sobie w międzyczasie zarobię jeśli będę chciał iść na studia. Ale dla licealistów oblana matura to jak bilet na Syberię na rok. Teoretycznie wykształcenie średnie, ale bez matury i dodatkowych kwalifikacji spoko pracy się raczej nie ogarnie.

Liceum to jak hazard. Stawiasz wszystko
@Cooperr: Pamiętam jak miałem ustną maturę z polaka, jakoś w późnych godzinach 12-13, coś takiego... wszedłem do szkoły, trwały zajęcia, więc na korytarzu pusto. Miałem wrażenie, że panie z portierni z ochroniarzem gadają o czymś namiętnie, a ja o czymś nie wiem.
Po egzaminie wracając do domu spotkałem nauczycielkę, która mnie wypytała jak mi idą matury i się zapytała czy słyszałem... jakiś chłopak z mojego liceum tego dnia popełnił samobójstwo, rzucając
Chyba Was bóg opuścił. Samobójstwo przez maturę? Na pewno. A może miał ciężką sytuację w rodzinie? Może do tego był gnębiony w szkole? A raczej, nie akceptowany, bo w liceum gnębienie nie przybiera takiej formy jak w przypadku podstawówki czy gimnazjum, ale żeby zwalać winę na maturę? Proszę Was, szanujmy się.
To chyba elementarne, że aby dostać się na studia trzeba najpierw zdać jakiś egzamin.


@pabianczyk: Który jest nie powiązany z kierunkiem twoich studiów. Chcesz iść na kierunek humanistyczny zdajesz matmę, chcesz iść na kierunek ścisły zdajesz polski...
@Cooperr: Samobójstwo? To "dobrze że zdechł". Ludzie walczą z nowotworami różnego typu, jak choćby wątroby, płuc, jelita grubego czy trzustki, ale chcą żyć, szukają najróżniejszych sposobów na przedłużenie swojego istnienia. A taki zdrowy byczek postanowił nawet nie podzielić się organami. Niech mu ziemia ciężką będzie.
@Tomek3322: No chyba sobie za przeproszeniem robisz żarty - nikt nie wie jakie ten chłopak mógł mieć problemy, czy związane z rodziną, nauką, czy też tą przeklętą maturą. Nie należy bagatelizować takich problemów ponieważ prowadzą one do takich właśnie sytuacji. A z resztą, poco mam karmić trolla (°°
@Cooperr: problemy... że zda na 29%? Po coś są psychiatrzy czy psychologowie... Dla mnie każdy samobójca jest idiotą na starcie. Nie ma takiego powodu żeby odbierać sobie życie. Jakbym miał raka to żyłbym do końca. Jak to mówią "nie czułeś jak się rodzisz, nie poczujesz jak umrzesz".
@Tomek3322 jeżeli każdy ci powtarza, że przesadzasz i masz się wziąść do roboty zamiast płakać nad swoją osobą to można się podłamać, wiem sam po sobie. Nawet sobie nie zdajesz sprawy jak osoby postronne - nauczyciele/ "koledzy"/czy nawet rodzina mogą napsuć krwi. A z resztą co się będę podejmował dyskusji z trollem który nawet nie przeżył tego stresu. Idź dalej wymieniaj żarówki za 10k na miesiąc bez matury ¯\_(ツ)_/¯

@Sutraba: Pani
@Grewest: Żeby nie zaliczyć podstawy na 30% to trzeba być niespecjalnie ogarniętym intelektualnie. Matura nie jest dla wszystkich, studia tym bardziej. Matura to jednocześnie egzamin kończący szkołę średnią i egzamin na studia. Jest to bardzo wygodne połączenie.