Wpis z mikrobloga

  • 1082
Właśnie się dowiedziałem że chłopak którego nie było na sali podczas matury (dzisiaj) popełnił samobójstwo.

Nie znałem go, ale jednak szkoda (,)

#matura #gorlice
  • 90
  • Odpowiedz
@Cooperr heh ( ͡° ʖ̯ ͡°) pamiętam jak miałem identyczne zamiary po wyjściu z sali po infie.
Wtedy byłem najbliżej ziszczenia długo rozważanego planu.


Wyrazy współczucia
  • Odpowiedz
ale jak ktoś chce studiować to musi ją zdać.


@Sqbfd: To chyba elementarne, że aby dostać się na studia trzeba najpierw zdać jakiś egzamin.

nie myśląc o tym, iż może być lepiej.


@Sqbfd: Nigdzie nie twierdziłem, że obecne rozwiązanie jest jedyne najlepsze z możliwych, ale jest o niebo lepsze od poprzedniego, a do tego zdaje się być całkiem dobre. Nie widzę w nim większych wad. Jak uważasz, że jest takie
  • Odpowiedz
i tak właśnie działa ten bezsensowny egzamin na młodych ludzi


@Sqbfd: tak oczywiście. Głąskajmy wszystkich dalej.

Skąd wiesz co go popchnęło do tego? Miał an czole napisne, że to rzez maturę?
  • Odpowiedz
  • 3
@peszmerd nie, ale można to chyba wydedukować z tego co napisała OPka. Ogromny nacisk na naukę to ogromny stres + maturka. Jeżeli był ambitny, ale jednocześnie nie wierzył w siebie/nie wychodziło mu parę rzeczy to nie dziwię się że tak skończył.
  • Odpowiedz
@GrindujTopy: Zalezy jaki kraj. W niektorych jest nawet ciezej, np. RPA, Chiny, niektore maja tak jak my, np. Niemcy, Rosja, a w niektorych jest latwiej, bo oprocz egzaminow licza sie inne rzeczy, np. udzial w wolontariacie, list motywacyjny, egzaminy wstepne na studia, dlatego imo najlepiej jest w USA.
  • Odpowiedz
bo oprocz egzaminow licza sie inne rzeczy, np. udzial w wolontariacie, list motywacyjny, egzaminy wstepne na studia, dlatego imo najlepiej jest w USA.


@Lanhiex: a wiesz o tym, że te rzeczy są po to, po jest taka ilość ludzi którzy kują niemiłosiernie i to są dodatkowe kryteria? Bez doskonałych wyników nie masz po co w ogóle bawić się w wolontariat. W UK są problemy żeby wyprowadzać psy ze schroniska, bo wolontariat.
  • Odpowiedz
@GrindujTopy Miałam kolegę z Majorki, system edukacyjny w Hiszpanii to jedna wielka kpina. Musiał zdawać ze wszystkich przedmiotów jakivh uczył sie w szkole (obowiązkowo) np łacina, grecki, kataloński, angielski, filozofia i chyba coś jeszcze. Co prawda matematyki nie musiał zadawać, jedyny plus. Aby dostać się na uniwerek musiał ponownie zdawać wszystkie te przedmioty na egzaminie sprawdzającym na uniwersytecie i jeszcze zapłacić za to, także nie narzekajmy bo zawsze może być gorzej
  • Odpowiedz
@agaciksa: Obiektywne sprawdzenie wiedzy? (,)
Z matematyki masz kilka działów, a do zdania na 30% potrzebna Ci jedynie funkcja kwadratowa, która zamyka się we wzorze b^2-4ac, który masz w kartach wzorów. Każdy baran może to zdać ucząć się tydzień przed maturą.
  • Odpowiedz
@agaciksa:

Lokalne przeniesienie tego sprawiłoby, że kryteria nie byłyby obiektywne bo 4 u jednego nauczyciela to 6 u innego

Po co więc w ogóle mieć oceny?

Moim zdaniem dużo tracimy przez zinstytucjonalizowane kształcenie.
  • Odpowiedz
W tym wypadku mówię o całym egzaminie maturalnym


@Sqbfd: Napisz wreszcie jakie masz zastrzeżenia do obecnego kształtu matury, poza tym, że trzeba ją zdawać by iść na studia.
  • Odpowiedz
@Cooperr @Sqbfd
To takie trochę #!$%@? gość nie potrafił sobie poradzić z presją do matury? Jeżeli to prawda to i tak w życiu by go konkretniejsze problemy zjadły. To trochę taka selekcja naturalna... No ale jednak troszkę szkoda gościa
  • Odpowiedz