Wpis z mikrobloga

Jestem drugi miesiąc na bezrobociu i wniosek wyciągnąłem następujący: to jest kompletnie niekorzystne. Nie rozumiem jak można chcieć pół roku wolnego, przecież ześwirować można xD Przez pierwszy miesiąc rzeczywiście się odpoczywa, na początku jest fajnie, delektowanie się snem, wolnym czasem. Później to już męczarnia, energia rozsadza. No ale syty głodnego nie zrozumie xD

#przemyslenia #pracbaza #bezrobocie #niepopularnaopinia
  • 105
Dwa miesiące na l4 i potrafiłem rano robić śniadanie i odpalać kompa by łowić ryby w jakieś gierce xd potem ocipialem i musiałem iść do pracy
Ogólnie sie zgadzam z tym i wiadomo że im więcej czasu na spełnianie swoich pasji tym lepiej. Jednak jest też sporo badań które mówią, że jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest czucie się potrzebnym. I nie chodzi tu o dziki #!$%@?, ale po sobie widzę że jak miałem parę miesięcy rpzerwy w pracy to przez miesiąc miałem super dużo czasu i robiłem masę rzeczy, a potem człowiek zaczyna ten czas marnować, bo
@cobytuzjesc: ja zalozylem, ze w majowke "odpoczne" nic nie robiac oprocz chodzenia na silownie/biegania i ogarnainia studiow - bez chodzenia do pracy jest mi ciezko ulozyc jakas strukture/plan dnia, ktora zawsze mam

po lipcu bede bezrobotny jakis czas i zastanawiam sie ile wolnego miec, mysle sierpien i wrzesien max
@cobytuzjesc: Ja Ci powiem, że mam teraz wakacje 7 miesięcy od lutego (skończyłem inżyniera w Polsce i magistra robię w UK) i bardzo rzadko się nudzę. Na studiach pracowałem + miałem kasę od rodziców, ale postanowiłem ostatnie miesiące w Polsce spędzić bez pracy, więc mam dużo oszczędności. Znajduję czas na rzeczy, których wcześniej nie miałem takie jak ćwiczenia (schudłem już prawię 7kg bez żadnej diety (tylko czekoladę rzuciłem)), naukę angielskiego czy
@mamnatopapiery: Taaa, to jest typowy przykład mentalności niewolniczej. Spora część ludzi jak nie ma mówione co mają robić, to ogarnia ich paraliżujący strach. Zresztą, czymże innym jest olbrzymia część etatów jak nie nową odsłoną niewolnictwa, inaczej opakowane, inaczej sprzedawanego, ale kluczowe założenia wciąż są spełnione. Fajnie o tym George Carlin mówi, "... obedient workers..." -
madmat - @mamnatopapiery: Taaa, to jest typowy przykład mentalności niewolniczej. Spo...