Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich na #spacex!
Jak pewnie zauważyliście, od jakiegoś miesiąca duża część wpisów na tym tagu pochodzi od trolli i dzbanów, którzy zachwycają się nieistniejącymi startami SpaceX.
Faktem jest niestety to, że my jako użytkownicy nie możemy z tym zrobić absolutnie nic. Takie osoby są i będą i niestety nic z tym nie możemy zrobić. Ale próbować warto!

Co mogę zrobić, aby zapowiedz spamu na tagu #spacex?
1. @guest stworzyła wpis, gdzie na bieżąco dodawane są konta użytkowników, którzy zaśmiecają tag. Jedni robią to jednorazowo, ale drudzy robią to regularnie. Dobrym więc pomysłem jest dodanie ich na czarno ;) Tag ma ponad 2000 osób. Zakładając, że 2/3 się udziela, to 1333 ludzi będzie miało tych dzbanów na czarnej. Może im się odechce ( )
https://www.wykop.pl/wpis/40653881/nk-liste-tych-dzbanow-co-specjalnie-spamuje-retran/

2. Gdy ktoś wstawi spam wpis na #spacex, to absolutnie nic nie odpisujcie. Dlaczego? Pamiętajcie, że odpisując i kłócąc się z OPem tylko napełniacie apetyt trolli. Jeśli zaś nie będziecie odpisywali, to w końcu się im znudzi.

3. Gdy punkty 1. i 2. nie wypalą i za 2/3 tygodnie nie będzie widać efektów, to będziemy niestety zmuszeni przenieść się gdzie indziej. Nie mówię tutaj o nowym tagu, bo to i tak nie ma sensu. Wykop jest tak zbudowany, że każdy może używać każdego tagu, dopóki nie jest on autorski. A autorski tag dla #spacex też nie ma sensu, bo wtedy tylko jedna osoba będzie mogła go używać, aby reszta dostawała powiadomienia.
Co proponuję zatem? Proponuję założenie naszego własnego polskiego subreddita. Reddit jest na tyle ogarnięty, że ma własną moderację, którą mogą prowadzić sami użytkownicy. Myślę, że to dobry pomysł i że jak z 100 osób będzie chętnych, to takie coś może być nawet zabawne i ciekawe.

Cóż, więcej pomysłów nie mam.
  • 27
2. Gdy ktoś wstawi spam wpis na #spacex, to absolutnie nic nie odpisujcie. Dlaczego? Pamiętajcie, że odpisując i kłócąc się z OPem tylko napełniacie apetyt trolli. Jeśli zaś nie będziecie odpisywali, to w końcu się im znudzi.


@denis-szwarc: Nie da się nie odpisywać. Ty nie odpiszesz, ja nie odpiszę - to odpisze ktoś inny. Proponuję w takich wątkach jak najszybciej linkować wyjaśnienie i liczyć, że to utnie jakiekolwiek pytania, dyskusje,