Wpis z mikrobloga

w tym że łatwiej wyprzedzić rower o szerokości 50cm niż dwa o szerokości 150cm

@andrzejrybnik:
Ale na obrazku nie mamy porównania 1 rower vs 2 rowery, tylko 8 rowerów vs 8 rowerów.
Wiec twój argument jest inwalidą.

Łatwiej wyprzedzić kolumnę 10 m o szerokości 150cm niż 20 m o szerokości 50cm.
  • Odpowiedz
@szalony_ikar: ale oni nie utrudniają jazdy. Utrudnialiby, gdyby trzeba się było za nimi ciągnąć przez 5 km, tak jak za ciężarówkami, które decydują się przez kilometry wyprzedzać. A takich rowerzystów, zachowując przepisowy 1 metr odległości, zazwyczaj da się wyprzedzić po kilkudziesięciu sekundach. To nie jest utrudnianie jazdy.

Inny problem, który tutaj widzę to fakt, że nie można jeździć w grupach po 8 rowerów. Max 6, później trzeba rozbijać grup na mniejsze.
  • Odpowiedz
  • 2
@deryt ok poprawiam. Łatwiej wyprzedzić dwa rowery o łącznej długości 4 m i szerokości 50cm niż dwa o dlugosci 2m i szerokości 150m. Wiele dróg jest na tyle szerokich że rowerzystę wyprzedzasz nie zmieniając pasa ruchu. Jak jedzie dwóch obok siebie to nie ma na to szans
  • Odpowiedz
Wiele dróg jest na tyle szerokich że rowerzystę wyprzedzasz nie zmieniając pasa ruchu.


@andrzejrybnik:
Jadąc 30cm od rowerzysty, łamiąc zasadę metra odległości.
Jeżdżę rowerem i wiem że jest to nagminne, stąd ich irytacja.
  • Odpowiedz
Wiele dróg jest na tyle szerokich że rowerzystę wyprzedzasz nie zmieniając pasa ruchu.


@andrzejrybnik: Gdzie są takie szerokie drogi, że wyprzedzając rowerzystę przy zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1 metr nie najedziesz na inny pas? Chętnie się dowiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@andrzejrybnik: Na mojej trasie dom-uczelnia nie widziałem jeszcze rowerzystów jadących pobocznem, albo ktoś jak normalny człowiek jedzie ścieżką rowerowa obok drogi albo jak król pedalarz środkiem pasa.
  • Odpowiedz