Wpis z mikrobloga

Kochani, mam prośbę. Czy możemy raz na zawsze przestać pisać wysrywy typu 'prawdziwy mężczyzna' albo 'prawdziwa kobieta'? Już tłumaczę
W gorących mamy wpis z cyklu 'jeśli masz jakieś preferencje i wolisz smakowy alkohol (np whiskey) od JEDYNEJ SŁUSZNEJ POLSKIEJ WÓDY to jesteś babą'. Mówienie ludziom, że jak nie lubią alkoholu, który służy tylko i wyłącznie do #!$%@? się (bo kto oprócz alkoholików lubi smak wódy xD?) to są gorsi jest po prostu #!$%@? szkodliwe.
Z bardziej hardcorowych przykładów. Od najmłodszych lat wmawia się chłopcom, że nie powinni płakać, a jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów jest agresja. A potem zdziwko, że zdecydowana większość samobójców to mężczyźni. Albo, że większość morderstw/pobić/ i niemal wszystkie gwałty są dokonywane przez mężczyzn ¯\(ツ)_/¯ Terapia? Psycholog? Psychiatra? A co ty, #!$%@? jesteś? Prawdziwy mężczyzna potrafi sam poradzić sobie z problemami.

Kobiety. Nam, z kolei wmawia się sprzeczne rzeczy. Chuda kobieta to nie kobieta, bo przecież
prawdziwy facet na kości nie poleci. Gruba kobieta to też nie kobieta, bo jest brzydka, nie dba o siebie i w ogóle mogiła. A potem zdziwko, że praktycznie 100% osób z zaburzeniami odżywiania to kobiety. W ogóle głównym celem kobiety jest przypodobanie się mężczyznom. Słyszeliście kiedyś jakieś dowcipy o starych kawalerach? Ja nie. A o starych pannach całkiem sporo. Od podstawówki ojciec mówił mi rzeczy w stylu 'jak nie nauczysz się sprzątać to żaden facet cię nie będzie chciał' (serio), ale nigdy nie słyszałam, żeby w żadnym kontekście mówił mojemu bratu, że przez jakieś jego zachowanie nie będzie mieć żony.

To może być teraz uznane, za szukanie dziury w całym, ale zwróciliście uwagę, że bardzo często, żeby obrazić mężczyzn przypisuje się im damskie cechy? 'Zachowujesz się jak baba' 'Jesteś #!$%@?ą'... W naszej kulturze bycie kobietą jest utożsamiane z czymś gorszym. To jest szkodliwe i dla mężczyzn (bo sugeruje, że tylko po spełnieniu jakiś wymagań z dupy będą wartościowi), i dla kobiet.

Konserwom, które przeczytają ten wpis, chce uświadomić, że takie zachowania (przypisywanie płciom cech osobowości i podwójne traktowanie) to właśnie gender, którego tak nienawidzicie ¯\
(ツ)_/¯

Także kochani, pliska skończmy z mitem 'prawdziwego mężczyzny' i 'prawdziwej kobiety', bo wszystkim nam to wyjdzie na dobre (ʘʘ)
#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski troche #feminizm ale tak naprawdę chodzi o polepszenie sytuacji obu płci
  • 64
@Soojin21: to nie jest tak ze damskie cechy są złe. Kobieta ma byc kobieca a mężczyzna ma byc męski. Z ta wódą, płakaniem itd to sama prawda co napisałaś. Ale w naturze mężczyzny jest to, ze chce byc męski, silny itd, takie mamy charaktery. Oczywiście nie wszyscy ale raczej zdecydowana większość. Kobiety są delikatniejsze i słabsze fizycznie i to jest przeciez fakt.
@Samulem

to nie jest tak ze damskie cechy są złe.


No ja wiem, że nie są, ale z tym utożsamia je społeczeństwo

Kobieta ma byc kobieca a mężczyzna ma byc męski.


Właśnie o takim podejściu mówię we wpisie. Dostrzegasz, że wmawianie chłopcom, że nie mogą płakać jest szkodliwe, ale nie widzisz już, że wmawianie innych absurdów dziewczynkom jest równie złe. Trochę empatii (ʘʘ).
Pranie mózgu dziewczynkom, że ich
@Soojin21: o. ja tu zawołam jeszcze kolegę @Czikita113. Tu masz tez bardzo madra wypowiedz w temacie płci.

Z ta wódą, płakaniem itd to sama prawda co napisałaś. Ale w naturze mężczyzny jest to, ze chce byc męski, silny itd, takie mamy charaktery


@Samulem: tylko, ze placz nie oznacza, ze ktos jest slabszy i gorszy. Wlasnie o to chodzi.
Spolecznestwo obarcza obie plcie pewnymi durnymi stereotypami. Facet musi byc taki,
To może być teraz uznane, za szukanie dziury w całym, ale zwróciliście uwagę, że bardzo często, żeby obrazić mężczyzn przypisuje się im damskie cechy? 'Zachowujesz się jak baba' 'Jesteś #!$%@?ą'... W naszej kulturze bycie kobietą jest utożsamiane z czymś gorszym. To jest szkodliwe i dla mężczyzn (bo sugeruje, że tylko po spełnieniu jakiś wymagań z dupy będą wartościowi), i dla kobiet.


@Soojin21:

Dziewczynki też słyszały/słyszą, że zachowują się jak "chłopczyce".

Teraz
@Soojin21: nigdzie nie napisałem ze wmawianie dziewczynkom absurdów nie jest złe. Ale to tez normalne, ze ludziom się zwykle nie podobają grube i włochate kobiety, takie juz mamy poczucie estetyki i nie uwazam tego za złe. Kobiety chcą się podobać sobie i facetom, i odwrotnie. Jak dziewczyna ma gdzies swoj wygląd to spoko tylko niech nie zgania potem winy na facetów, ze im się to nie podoba. To nie jest wg
@inozytol nigdy nie słyszałam, żeby ktoś nazwał dziewczynkę chłopczycą, żeby ją obrazić. Zawsze to było neutralne albo wręcz pozytywne (że była 'inna (czytaj: lepsza) niż reszta dziewczynek'. Wiem,że bardzo chcesz poczuć się dyskryminowany; już wyżej podałam ci przykłady dyskryminacji mężczyzn, nie musisz zmyślać nowych, nieistniejących ( ͡º ͜ʖ͡º)