Wpis z mikrobloga

Kochani, mam prośbę. Czy możemy raz na zawsze przestać pisać wysrywy typu 'prawdziwy mężczyzna' albo 'prawdziwa kobieta'? Już tłumaczę
W gorących mamy wpis z cyklu 'jeśli masz jakieś preferencje i wolisz smakowy alkohol (np whiskey) od JEDYNEJ SŁUSZNEJ POLSKIEJ WÓDY to jesteś babą'. Mówienie ludziom, że jak nie lubią alkoholu, który służy tylko i wyłącznie do #!$%@? się (bo kto oprócz alkoholików lubi smak wódy xD?) to są gorsi jest po prostu #!$%@? szkodliwe.
Z bardziej hardcorowych przykładów. Od najmłodszych lat wmawia się chłopcom, że nie powinni płakać, a jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów jest agresja. A potem zdziwko, że zdecydowana większość samobójców to mężczyźni. Albo, że większość morderstw/pobić/ i niemal wszystkie gwałty są dokonywane przez mężczyzn ¯\(ツ)_/¯ Terapia? Psycholog? Psychiatra? A co ty, #!$%@? jesteś? Prawdziwy mężczyzna potrafi sam poradzić sobie z problemami.

Kobiety. Nam, z kolei wmawia się sprzeczne rzeczy. Chuda kobieta to nie kobieta, bo przecież
prawdziwy facet na kości nie poleci. Gruba kobieta to też nie kobieta, bo jest brzydka, nie dba o siebie i w ogóle mogiła. A potem zdziwko, że praktycznie 100% osób z zaburzeniami odżywiania to kobiety. W ogóle głównym celem kobiety jest przypodobanie się mężczyznom. Słyszeliście kiedyś jakieś dowcipy o starych kawalerach? Ja nie. A o starych pannach całkiem sporo. Od podstawówki ojciec mówił mi rzeczy w stylu 'jak nie nauczysz się sprzątać to żaden facet cię nie będzie chciał' (serio), ale nigdy nie słyszałam, żeby w żadnym kontekście mówił mojemu bratu, że przez jakieś jego zachowanie nie będzie mieć żony.

To może być teraz uznane, za szukanie dziury w całym, ale zwróciliście uwagę, że bardzo często, żeby obrazić mężczyzn przypisuje się im damskie cechy? 'Zachowujesz się jak baba' 'Jesteś #!$%@?ą'... W naszej kulturze bycie kobietą jest utożsamiane z czymś gorszym. To jest szkodliwe i dla mężczyzn (bo sugeruje, że tylko po spełnieniu jakiś wymagań z dupy będą wartościowi), i dla kobiet.

Konserwom, które przeczytają ten wpis, chce uświadomić, że takie zachowania (przypisywanie płciom cech osobowości i podwójne traktowanie) to właśnie gender, którego tak nienawidzicie ¯\
(ツ)_/¯

Także kochani, pliska skończmy z mitem 'prawdziwego mężczyzny' i 'prawdziwej kobiety', bo wszystkim nam to wyjdzie na dobre (ʘʘ)
#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski troche #feminizm ale tak naprawdę chodzi o polepszenie sytuacji obu płci
  • 64
@nn1upl same przed sobą nie chcą przyznać, że robią te wszystkie rzeczy, bo tak zostały nauczone. A jakoś w zimie nie golą nóg, a jak nie wychodzą z domu to się nie malują ( ͡º ͜ʖ͡º). I broń szatanie nie krytykuje tych kobiet, tylko społeczeństwo, które tak je wytresowało.

No i niektóre rzeczy kobiety serio robią dla siebie. Ja np. farbuje włosy, a ostatnio nawet pierwszy raz
@Soojin21: #!$%@?ąc już od problemu „prawdziwych” kobiet i mężczyzn, tamten wpis pokazuje tylko ile ludzi ma problem z alkoholem. I to jest przerażajace, bo nikt się kryje z tym, ale próbuje wypierać problem.
Najbardziej polecam zrobić wpis wyśmiewający picie w czasie świat bożego narodzenia. Można przeczytać tysiące teorii i usprawiedliwień czemu pije się duże ilości alkoholu przy świątecznym stole.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Soojin21: To płeć przeciwna ustala co jest atrakcyjne. Jak? Bo to zwyczajnie na te płeć działa. Można postępować inaczej np. jako mężczyzna płakać, ale potem się nie dziwcie, że związki Wam się wypalają albo traficie w nich atrakcyjnosc. Bo wtedy dana osoba ma coraz więcej zachowań drugiej płci - np. mężczyźni obecnie mają dużo kobiecych zachowań. I niby to jest ok? Nie, bo relacje są gorsze, mniej trwałe, mniej stabilne, bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zawsze jest pewna granica. Kobiety jako istoty społeczne wiele mężczyzn w tym zakresie nauczyły, ale już przekroczono granice, dlatego mówi się, że "teraz nie ma już prawdziwych mężczyzn". A nie ma, bo mają kobiece cechy, niższy poziom testosteronu, są mniej aktywni i bierni. Coraz gorzej radzą sobie z rzeczywistością.

U kobiet też łatwo wymienić takie zachowania. Np. zmiana podejścia do seksu, do alkoholu. Zwiększona liczba używek. Słownictwo, poziom agresji. Potem się dziwić,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soojin21: Krótko mówiąc. Chcesz, żeby zniknęły takie teksty? Zniszcz własną i generalnie ludzka biologię. Bo biologicznie jesteśmy zaprogramowani na rozmnażanie. I to kształtuje wiele kwestii. Nie, nie oznacza to, że wszyscy chcą robić dzieci.
Od podstawówki ojciec mówił mi rzeczy w stylu 'jak nie nauczysz się sprzątać to żaden facet cię nie będzie chciał' (serio), ale nigdy nie słyszałam, żeby w żadnym kontekście mówił mojemu bratu, że przez jakieś jego zachowanie nie będzie mieć żony.


@Soojin21: wszystko 100% prawda procz tego. Zdolność zdobycia partnerki jest jednym z dwoch glownych wyznacznikow statusu faceta. Jezeli ktoś nie moze znaleźć dziewczyny to jest "#!$%@?", w drugą stronę zas
@Soojin21: przy czym jest, jak to w zyciu, depresyjna roznica miedzy tym co "prawidłowe" a tym co "skuteczne". Czysty pragmatyzm mówi, ze nie warto być "nie męskim". Może i walczy sie w ten sposob o lepszy swiat, tylko jest sie samemu i niechcianym. Wiele kobiet moze mówić ze popiera odrzucenie toksycznej wizji męskości ale ile z nichchce niedecyzyjnego, niezdecydowanego, niepewnego siebie faceta? Bo w druga strone nie ma problemu, niesmiale kobiety