Wpis z mikrobloga

@wojna_idei: Nie ma to jak streszczać ideologie do pojedynczych zdań i na tej podstawie tworzyć takie obrazki.

Większość osób nie trafi katolicyzmu za obecną hipokryzję i ogromne podobieństwo do mafii, a nie za co łagodniejsze wypowiedzi Jezusa. Swoją drogą czemu nie przytoczysz tych bardziej radykalnych? Gdzie np. kazał ściąć drzewko/krzak owocowy, bo nie miało na sobie owoców... w zupełnie inną porę roku niż powinno? Albo jak kazał sobie oczy wydłubywać i
@wojna_idei:

Przecież jako katolik wierzysz w Jahwe który jest bogiem starego jak i nowego testamentu więc trochę w punkt był komentarz @Medyc. Osobiście gdybym miał wierzyć to bliżej by mi było do wierzeń chrześcijańskich sekt (katarzy, marcjonici) którzy boga starotestamentowego uznawali za złego demiurga, demona i w całości odrzucali stary testament. Zresztą nawet używając do oceny przykazów moralnych samego boga musielibyśmy go uznać za szatański twór.

Wiem, że chcielibyście sprowadzić
@Hound: 6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla