Wpis z mikrobloga

tych bardziej radykalnych? Gdzie np. kazał ściąć drzewko/krzak owocowy, bo nie miało na sobie owoców... w zupełnie inną porę roku niż powinno? Albo jak kazał sobie oczy wydłubywać i ręce ucinać, bo grzech jest gorszy od kalectwa? A, no tak, to przenośnie, zapomniałem. Tylko, jeśli mogę zapytać, przenośnie czego dokładnie?


@Hound: t y c h - b a r d z i e j - r a d y k
Atreyu - > tych bardziej radykalnych? Gdzie np. kazał ściąć drzewko/krzak owocowy, bo...

źródło: comment_ICHqFhzqaKil4160pZ8adyQX6SEHKNHX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Swoją drogą czemu nie przytoczysz tych bardziej radykalnych? Gdzie np. kazał ściąć drzewko/krzak owocowy, bo nie miało na sobie owoców... w zupełnie inną porę roku niż powinno? Albo jak kazał sobie oczy wydłubywać i ręce ucinać, bo grzech jest gorszy od kalectwa? A, no tak, to przenośnie, zapomniałem. Tylko, jeśli mogę zapytać, przenośnie czego dokładnie?

@Hound: Prawdopodobnie wspominasz tutaj o przypowieści o drzewie figowym, jej treść mówi jednak coś zgoła
  • Odpowiedz
Nie ma to jak streszczać ideologie do pojedynczych zdań i na tej podstawie tworzyć takie obrazki.

@Hound: o, zapraszam zatem do twojego ulubionego tagu #bekazkatoli, twoje zdanie idealnie opisuje to, co tam się dzieje. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hound: PRZYPWOESC !!!!!!!!!!!!!!!!!! (twoja ignorancja poraża) I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. 7 Rzekł więc do ogrodnika: "Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?" 8 Lecz on mu odpowiedział: "Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja
  • Odpowiedz
@nexetpl: uzytkownik haiund nawet nei wie co powiedział Jezus a co powiedzial jezus w przypowiesci - to tak jak rozmawiać o zderzaczu cząsek z panem zdzisiem spod monopolowego
  • Odpowiedz
@wojna_idei: im więcej o religii tworzysz wpisów i filmów tym bardziej wątpię w twój intelekt, myśl co chcesz ale Dawkins i podobni mają racje że religia to opium i zatruwa umysł i jesteś tego świetnym żywym i chodzącym przykładem
  • Odpowiedz
Jezus występuje w Nowym Testamencie. Wiem, że to dość mało znany fakt, mogłeś się pomylić.


@wojna_idei: Bóg istnieje w trzech osobach, które są jednością, więc Jezus jest de facto tym samym ziomkiem który #!$%@?ł Egipcjan, Babilończyków i całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wojna_idei: człowieku, jakby religia i kościół rzeczywiście koncentrowały się na filozofii miłości głoszonej przez Jezusa, to byłbym jednym z wyznawców stojących w pierwszym szeregu.
Niestety w rzeczywistości kościół koncentruje się tylko na trzech rzeczach:
- niesamowicie obrzydliwej indoktrynacji małoletnich,
- gromadzeniu majątku,
- kłamstwach i głoszeniu
  • Odpowiedz
Jezus występuje w Nowym Testamencie. Wiem, że to dość mało znany fakt, mogłeś się pomylić.


@wojna_idei: Jak zwykle spłycasz czegokolwiek się dotkniesz. Katolicyzm chyba jednak czerpie pełnymi garściami ze Starego Testamentu.
  • Odpowiedz