Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zapomniałeś, że na wykopie siedzi dużo ludzi pracujących w IT


@ortofosforan: Kiedyś siedziało. Teraz pełno dzieci tutaj siedzi co zresztą widać po tagach. Wiele z nich trolluje i wymyśla ze jest programistami 15k. Jakieś 6-8 lat tak było faktycznie, bo wiele specjalistycznych dyskusji się tutaj odbywało w komentarzach gdzie było widać że ludzie mają wiedzę o programowaniu. Ale to było kiedyś.
  • Odpowiedz
Wiele z nich trolluje i wymyśla ze jest programistami 15k.


@Thorkill: Dałem link do oferty totalnie nie w IT za 6k, ale też ciebie poraziła i nie odpisałeś xD

Chcesz gadać o rzekomych zarobkach mamy, pokaż jej PiTa.


@Thorkill: Jakby pokazał, to tez byś z dyskusji s--------ł partyjny dziadzie.
  • Odpowiedz
@azetka Moja mama jest dyplomowanym z ponad 20 letnim stażem pracy. Przychód za rok 2018 na poziomie 60 tys. zł z groszami (TO JEST KWOTA BRUTTO) licząc wszystkie dodatki (wychowawczy, nagroda dyrektora, trzynasta pensja) i nadgodziny, a te ma MIESIĄC W MIESIĄC, minimum po 12 nadgodzin miesięcznie, bo uczy w klasach I-III i ma świetlice (od początku, przez ponad 15 lat wyłącznie świetlica), gdzie NIKT NIE CHCE pracować, bo nie dają
  • Odpowiedz
5,5 k brutto to normalna stawka po roku pracy w lepszym korpo/na stanowisku gdzie trzeba troche pomyslec, 24 lata here, wiec nie wiem skad to niedowierzanie


@jazdunia: może stąd że zdecydowana większość Polaków nigdy takich pieniędzy na oczy nie widzi.
  • Odpowiedz
@azetka: w wieku 28/29 mam podstawę pensji netto większą niż średnia krajowa brutto. -.- dodatkowo premie i grubą furę służbową i dalej uważam ,że to jest mało =.=
  • Odpowiedz
@Thorkill dane gusu w sprawie zarobków nie obejmują w ogóle małych przedsiębiorstw, a co za tym idzie ludzi na samozatrudnieniu i b2b, czyli w tej chwili większości ogarniętych ludzi np. w IT.
  • Odpowiedz