Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@joyko: Podwyższenie kwoty bazowej będzie oznaczało także wzrost średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to odpowiednio kwota:

3.045 zł dla nauczyciela stażysty,
3.380 zł dla nauczyciela kontraktowego,
4.385 zł dla nauczyciela mianowanego,
5.603 zł dla nauczyciela dyplomowanego
  • Odpowiedz
@Thorkill: 8 miesięcy po skończeniu studiów i przeproacowaniu ich bez doświadczenia jako tester (studia byly ekonomiczne) dostałem prace za 7 tys netto. Grunt to nie być amebą umysłową i wiedzieć co się chce w życiu robic ale ciężko to osiągnąć siedząc w piwnicy u pluć jadem.

Dodatkowo, moja mama też jest nauczycielką z 25 letnim stażem i nie wiem skąd wziąłeś te 5,5 tys brutto, bo to jest kwota kompletnie
  • Odpowiedz
Mediana wynagrodzeń w grupie wiekowej "po studiach bez doświadczenia", dla kobiety, to 2400 zł. Powyżej 5500 w tym wieku zarabia może 1% kobiet. Może.

Nawet, jeśli OPka pisze prawdę, jaki sens jest porównywanie zarobków nauczyciela z tą 1 osobą na 100, która zarabia najlepiej, zamiast z 99 które już nie mają tak dobrze?
  • Odpowiedz
@Thorkill: nie no, są osoby, które wygraną na loterii genetycznej inteligencji wybiły się do tego stopnia, że mogą zarabiać więcej, niż 99% ich rówieśników. Ale tak inteligentne osoby raczej nie pisałyby takich bzdur, jak porównanie zarobków nauczycieli do 1% najlepiej zarabiających i wyciąganie z tego wniosku, że nauczyciele zarabiają mało.
  • Odpowiedz
Dodatkowo, moja mama też jest nauczycielką


@rad0330: No i po pół roku braku aktywności na tym portalu postanowiłeś się zalogować i to wszystko mi napisać. A ja oczywiście uwierzyłem...

Ale tak inteligentne osoby raczej nie pisałyby takich bzdur,


@tomtom666: Jakieś 80 proc. wypowiadających się w tym wpisie to trolle. Podejrzewam że większość z nich to dzieci. Bo na tym portalu teraz dzieci królują.
  • Odpowiedz
@Thorkill: gościu, nie rozumiem z czym się nie zgadzasz i w co nie wierzysz. To, że koleżanka tyle zarabia, nie znaczy, że wszyscy tyle zarabiają. Jeden przypadek dziewczyny która zarabia więcej niż 5,5k brutto, to nie jest żaden ewenement, nie rozumiem, z czym tu dyskutować... Mam 22 lata, i jako programista dostałem na start 5,1k brutto rok temu, bez skończonego inżyniera jeszcze. Mam wrażenie, że musiałeś mieć pecha w szukaniu
  • Odpowiedz
@azetka: Ziomeczki konstruktorzy mechanicy po ~6 miesięcznym stażu dostawali 5500 brutto w Krakowie. Co też nie jest jakimś kosmosem, bo to tylko 3900 netto ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz