Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szkoda, że nie udzielasz się w tematach dotyczących rozdawnictwa PiS na programy socjalne, chyba że po prostu nie miałem szczęścia zauważyć i przypadkiem zawsze trafiam na ciebie jak ich bronisz?


@szybki_zuk: Bo tak całkiem przypadkiem mam politykę na czarnej liście.

W ogóle jak możesz nazywać rozdawnictwem i porównywać do taksiarzy nauczycieli xD Lekarzy pewnie też co? :D Póki mamy szkolnictwo i ochronę zdrowia państwową to takie argumenty są kompletnie nie
  • Odpowiedz
Uważam, że strajk w innym terminie byłby wystarczająco uciążliwy, a nie decydowałby o przyszłości całego rocznika.

@S0Cool rozmowy i zagrożenie strajkiem trwa od ca. pół roku*. Za brak reakcji i dopuszczenie do aktualnej sytuacji odpowiada rząd.

* chyba, że odniesiemy się rzetelnie do wszystkich protestów, które zaczęły się jeszcze przed "reformą", w czasie pseudokonsultacji społecznych.

Zauważ, że przed "reformą" szkoły działały dość sprawnie i nie było problemów podwójnych roczników, lekcji zmianowych,
  • Odpowiedz
@S0Cool: Ilu pacanow ciagle pisze i mowi ze jak sie nauczycielom nie podoba ich praca to niech sie zwolnia i znajda inna? Toc to wlasnie masz taki efekt jakby sie wszyscy zwolnili na raz i przekwalifikowali na "wykopowych ekspertow" i siedza teraz nie pracuja i dyskutuja ile powinni zarabiac.

Sami tego chcieliscie jako obywatele srajac na nauczycieli coraz bardziej popierajac c-----e reformy edukacji i skupiajac sie na gejach czy religii
  • Odpowiedz
rozmowy i zagrożenie strajkiem trwa od ca. pół roku*. Za brak reakcji i dopuszczenie do aktualnej sytuacji odpowiada rząd.


@maciejg: No tak bo jak jakiekolwiek środowisko chce więcej to należy dać bo będzie wina rządu. Górników to też obowiązuje?
  • Odpowiedz
Sami tego chcieliscie jako obywatele srajac na nauczycieli coraz bardziej popierajac c-----e reformy edukacji i skupiajac sie na gejach czy religii zamiast rzetelnej edukacji to i macie efekt.


@za-co: No za komuny to nauczyciel miał szacunek a byliśmy taką potęgą że hoho. A wszystkie reformy to ZNP oprotestowało także tego.
  • Odpowiedz
Bo tak całkiem przypadkiem mam politykę na czarnej liście.


@ediz4: Ale ilekroć trafiam na twoje posty to stajesz w obronie PiSu :D

Niby dlaczego? Każdy chce dobrze
  • Odpowiedz
gdzie napisałem "dać"? Jest problem, za którego rozwiązanie odpowiedzialny jest rząd. Nie wskazuję konkretnego rozwiązania.


@maciejg: Obarczyłeś winą rząd - nie wiem dlaczego. Co jeśli druga strona ma wygórowane żądania?
  • Odpowiedz
@S0Cool:
No i zgadzam się w pełni, zachowanie nauczycieli jest mega c-----e, nie robi się takiego czegoś dzieciarni. Już bez tego srają stresem (a przecież od początku klasy egzaminacyjnej nauczyciele dodatkowo pompują ten absurdalny balonik egzaminu).
J---ć ten rząd prądem i maczetami, ale w takiej formie strajku nauczycieli nie poprę, koniec kropka.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:

Ale ilekroć trafiam na twoje posty to stajesz w obronie PiSu :D...

Twoje wyobrażenia mnie jednak mało interesują.

ak nie chcesz rozdawnictwa to powinieneś być za prywatyzacją, a nie przeciwko ludziom chcącym zarabiać mniej
  • Odpowiedz
winą za to, że problem nie został do tej pory rozwiązany. Wysokość żądań nie ma tu znaczenia.


@maciejg: No czyli według Ciebie powinni się zgodzić nawet na najbardziej absurdalne postulaty
  • Odpowiedz
@S0Cool haha :) a komu się chce poświęcać za takie grosze, zwłaszcza bachorom które nie szanują nauczycieli, a wina jest w tym rodziców i bezstresowego wychowania. Gardze
  • Odpowiedz
Bzdura. Jedno ma mało wspólnego z drugim. Co ma rozdawnictwo do własności?


@ediz4: To, że jak szkolnictwo i opieka zdrowotna jest państwowa to chyba oczywiste, że to od państwa będą pracownicy żądać godziwych pensji?

To nauczyciel dyplomowany zarabiający 4k żre
  • Odpowiedz
winą za to, że problem nie został do tej pory rozwiązany. Wysokość żądań nie ma tu znaczenia.


@maciejg: No czyli według Ciebie powinni się zgodzić nawet na najbardziej absurdalne postulaty

@ediz4 nie. Gdzie to wyczytałeś?
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Wiesz debilu skretynialy kim jest uchodzca? Na jakim miejscu chcesz im pomagac? W rejonie wojny, z ktorego uciekl? K---a debil. Uchodzcow sie przyjmuje na utrzymanie wlasnie, tski jest tego sens. Poerdolona wsza od korwina, ha tfu ci na ryj.
  • Odpowiedz