Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamiast k---a stanac po stronie slabszej strony, to widze polak malpa nosacz mocno w tobie siedzi, tylko na swoj interes patrzysz, a na posredni juz nie. Na c--j zycie spoleczne, na c--j wspolpraca, moje dzieci nie majo egzaminu, skandal, kindersztuby ledwo mnie starcza, czemu ich nie opluc jadem, o jaki jestem wychowany. Ha tfu na twoja kindersztube januszu.


@RatKing: No na c--j. Ale oh wait - te podwyżki mają iść
  • Odpowiedz
Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


@S0Cool: To rząd organizuje działanie oświaty w kraju, nie nauczyciele. Także mylisz adresatów swojego problemu.
Mam nadzieję, że synowie mądrzejsi od ciebie.
  • Odpowiedz
@ediz4: Ale ja sie zgadzam na danie nauczycielom wiecej, bo zarabiaja jak psy z biedronki od wykladania towaru albo gorzej. Taksowkarze nie chca od panstwa pieniedzy, z ich postulatami sie jie zgadzam. Co to za k---a w ogole porownanie? Nauczyciele to nasz wspolny interes, od ich jakosci zalezy jakos spoleczenstwa, a od cierpy zalezy jedynie ile ludzi nie wydyma na kase.
  • Odpowiedz
Ale ja sie zgadzam na danie nauczycielom wiecej, bo zarabiaja jak psy z biedronki od wykladania towaru albo gorzej. Taksowkarze nie chca od panstwa pieniedzy, z ich postulatami sie jie zgadzam. Co to za k---a w ogole porownanie?


@RatKing: A ja się nie zgadzam na 1000 zł. To może weźmy z twojego?

Nauczyciele to nasz wspolny interes, od ich jakosci zalezy jakos spoleczenstwa....

Po mojej przygodzie z edukacją nie dałbym im 5 zł. No może dwóm
  • Odpowiedz
@ediz4: Kuc widze, haha. Sluchaj, dostana tyle, na ile maja sile walczyc. Moga dla mnie dostac nawet wiecej, uwazam, ze nauczyciel po studiach powinien dostawac minimum 3 na reke, a z ogromnym stazem minimum 5. I co teras? Opsrales sie z wrazenia?
  • Odpowiedz
@ediz4: Rzad rozdaje nie swoje pieniadze, nie ja. A pieniadze sa nasze, wspolne, ale rozumiem, ze kuc nie zna pojecia wspolnoty. Wiec tak: zyjesz tu, gdzie wspolnie skladamy sie na naiczycieli, a wysokosc tej skladki ustala rzad. Wiec placz i plac, kucyku. Paroweczke sobie ugotuj albo bigosu.
  • Odpowiedz
@biggle: Nie chodzi mi o żadne konkretny rząd. System oświaty można reformować ale nie da się go zmienić ot tak nawet w ciągu całej kadencji. A tym bardziej stworzyć na nowo bo wchodzi się już na rozpoczęty rok szkolny a toki nauczania.
  • Odpowiedz
Rzad rozdaje nie swoje pieniadze, nie ja. A pieniadze sa nasze, wspolne, ale rozumiem, ze kuc nie zna pojecia wspolnoty. Wiec tak: zyjesz tu, gdzie wspolnie skladamy sie na naiczycieli, a wysokosc tej skladki ustala rzad. Wiec placz i plac, kucyku. Paroweczke sobie ugotuj albo bigosu.


@RatKing: Ty postulujesz dać a ja się nie zgadzam na 1k podwyżki. Wtedy można machnąć referendum i rozstrzygnąć. Twoje gadanie jest tyle samo warte
  • Odpowiedz
@ediz4: To nie ty decydujesz, ani ja, w tym rzecz. Rzad zdecyduje ile im da, nie bedzie to przedmiotem referendum. Wiec na c--j drazysz temat? Wyrazam swoja aprobate dla podwyzek i tyle. Uwazam, ze im sie nalezy. To wszystko.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1 ten strajk ma tyle sensu co strajk taksówkarzy i tak samo zraża do nich zwykłych ludzi. Tak, nauczyciele powinni stopniowo dostać podwyżki ale to chyba nie w ten sposób bo to spowoduje cała fale strajkow
  • Odpowiedz
@cienki137: właśnie o czas głównie mi chodziło, nieprecyzyjnie się wyraziłem

No super. Tylko skoro chcesz rozdawać nie swoje pieniądze to może zrób im przelew


@ediz4: szkoda, że nie udzielasz się w tematach dotyczących rozdawnictwa PiS na programy socjalne, chyba że po prostu nie miałem szczęścia zauważyć i przypadkiem zawsze trafiam na ciebie jak ich bronisz?
W ogóle jak możesz nazywać rozdawnictwem i porównywać do taksiarzy nauczycieli xD Lekarzy
  • Odpowiedz
No straaaszna bieda nauczycieli, straaszna. Powinni się im wziąć za dupę bo na korkach wykręcają nieraz drugą i trzecią pensję. A podatków nie odprowadzają.
  • Odpowiedz