Wpis z mikrobloga

@Uszatymateusz: no tak, zorganizować dwie wycieczki w ciągu roku/półrocza i jechać za free to tak wiele pracy. Powinni miliony zarabiać dodatkowo za to... Kogo chcesz oszukać? Siebie? Przecież organizacja czegoś takiego to 2h pracy. Obdzwonic i załatwić. Przy dobrych wiatrach 1h z kawą
  • Odpowiedz
@Uszatymateusz: Widzę, że mama nauczycielka dobrze wychowała syna. Taka duża kultura wypowiedzi. Nic tylko dać podwyżkę również za to.
Tak, mam znajomych, w rodzinie nie.
I tak kiedyś się nawet zastanawiałem nad podobnym tematem, jednak nad wykładaniem na uczelni ze względu na weekendową pracę.
  • Odpowiedz
@Entropia_Losu: Ale za delegację normalni ludzie dostają pieniądze dietę + wyrównanie za nadgodziny. Nauczyciele nie dostają w większości szkół zupełnie nic, a wycieczka to praca 24h/dobę (oczywiście zazwyczaj w nocy robią dyżury na zmianę), bo odpowiadają właściwie za wszystko co może się przydarzyć uczniom :)
  • Odpowiedz
@Alinous: xD diete lub wyżywienie. Nauczyciel nie dostaje michy na wycieczce? To nich rozliczają to z pracodawca jesli robią nadgodziny. To ze robia nadgodziny to znaczy ze maja dostac podwyzke do podstawy? XD
  • Odpowiedz
@Entropia_Losu: W ustawie jest jedynie hasło, że dyrektor MOŻE (ale nie musi) dać wolne w zamian za wycieczkę... Nie mogą się z nich rozliczać... Fakt wyżywienie z tego co wiem mają zapewnione, tutaj przyznaję Ci rację.W zawodzie nauczyciela nie istnieją nadgodziny poza faktycznymi godzinami "przy tablicy"
  • Odpowiedz