Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 148
Jak pewnie wiecie Siusiak to urodzony sprinter. Na spacerze gdzie ja robię 5 kilometrów, on robi 20 i to większość w biegu.

Teraz do sedna. Jako że mój towarzysz podróży zwanej życiem ma za chwilę trzy lata, chciałem zapytać czy polecacie jakieś środki, proszki, płyny - tabletki też nie są dla niego problemem - na stawy? Nie chcę żeby za 5 lat utykał czy miał z nimi problemy.
Nie wyobrażam sobie żeby nie mógł biegać bo go boli i musiał się męczyć ledwo człapiąc.

Zdjęcie Siusiaka dla uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#odeusz

#pies #psy #pokazpsa #zwiazki #kiciochpyta
KornixPL - Jak pewnie wiecie Siusiak to urodzony sprinter. Na spacerze gdzie ja robię...

źródło: comment_XhWTK2xswUjYVmvyltNZAzhrZmmLaPcS.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
wołasz go tak na dworze?


@PajonkGeniusz: jak się zapomnę to tak :p a nazywa się Odi, szukaj w tagu, gdzieś na początku jest historia

@paramyksowiroza: @MMARS: i to jest problem, że Odi ma wrażliwy układ pokarmowy. Ma karmę Butchers z wołowiną i w miarę jest okej, próbowaliśmy od najdroższych po 50-70 PLN za kilogram od gościa który robi normalnie z wołowiny taką karmę, po najtańsze i nie ma biegunek
@Zuler: No tak, randomowy artykuł, w którym nie ma jakichkolwiek źródeł, to przecież lepsze źródło wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wkleiłaś bezmyślnie artykuł, w którym stoi jak wół:

Kolagen w procesie trawienia rozpada się na mniejsze aminokwasy, więc sam nie ma żadnego wpływu na kondycję stawów. Może jednak dostarczyć dodatkową porcję białek, przede wszystkim proliny, która odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu w stawach.


Do tego, pomyliłaś
Jeśli pies nie uprawnia aktywności,które wymagają od niego większej niż przeciętnie eksploatacji układu ruchu, szczególnie w mniej naturalnych dla psa pozycjach, jak dzikie skoki, odbicia, flipy, ciągniecie ciężarów, czy trasy na 40km, to żadne suple nie są mu potrzebne, a mogą tylko zaszkodzić. Takie trasy po 5km dla Ciebie i „20 km” dla Odiego to nic mocno nadużywającego. Dużo naturalnego ruchu, jak wcześniej, zdrowa dieta i tyle. Możesz z nim wykonywać jakieś
@KornixPL: suple na stawy podaje się psom sportowym. Uprawiacie jakieś intensywne wysiłkowe sporty oprócz hasania, albo faktycznie trzaska 20km sprintem kilka razy w tygodniu? Prędzej bym zaproponowała przejście na barfa niż walenie supli na pałę bez badań.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@paramyksowiroza: po kurczaku strasznie leci mu sierść plus biegunki.

@spiritoo: z tym że on zawsze biega w pełnym pędzie. Czasami po spacerze po prostu pada "na pysk" i myślałem że mu się przyda

@Obecnym: przecież mu gotuje wołowinę z ryżem i marchewką, źle nie jest ale myślałem że potrzebuje więcej

@matra: myślałem raczej o jakiś witaminach
@KornixPL: bieganie dla psa nie jest niczym nadwyrężającym, chyba, że robiłby to wyczynynowo. Leżenie na kanapie jest dla psa nienaturalne i niezdrowe. Luźne bieganie jest normalne, zdrowe i naturalne. Karm go dobrze, dawkuj rozważnie ruch i będzie wszystko ok. Nadmiar różnych substancji też jest szkodliwy, a w karmie pełnoporcjowej, lub zbilansowanym żywieniu innymi metodami, masz tego tyle ile potrzeba :)
@KornixPL: no ale po co mu gotujesz i zaklejasz go ryżem? Jak już mu i tak kupujesz tę wołowinę, zrób mu kompleksowe badania, daj ją surową i dołóż te suple, które będą potrzebne po tym co wyjdzie wynikach.
Zdrowy pies, nie uprawiający sportów wyczynowo nie potrzebuje supli, wystarczą dodatki w karmie, ewentualnie dokłada się je w barfie do michy, ale to też jest zależne od stanu zdrowia psa, bo dobrze zbilansowany
Powiem jeszcze inaczej. Trochę siedzę w psich sportach i naprawdę MISTRZOWIE różnych dyscyplin nie suplementują psów inaczej niż napisałam w pierwszym komentarzu. Dobrze karmią, dbają o rozgrzewkę, kontrolne badania i cieszą się psami na sportowych emeryturach w wieku 10-11 lat, które są jeszcze sprawne i szczęśliwe. Zwyrodnienia biorą się z nadmiernej eksploatacji układu ruchu, który nie jest na to gotowy - jest za młody, lub nie rozgrzany, lub nie ma dostatecznego przygotowania