Wpis z mikrobloga

Jak ból d--y niesie się po FB
XD
Mega nieznajomość realiów, jak choćby to, że średnia ilośc godzin jaką podają media, to średnia w przeliczeniu na cały rok, więc wakacje nic tutaj do tego nie mają.
A co powiedzieć o piłkarzach, pracują 1-2 razy w tygodniu, a licząc treningi to niech nawet to będzie 2-3 h dziennie i zarabiaja kokosy a ich praca realnie jest g---o przydatna społeczeństwu (z punktu widzenie odpowiedzialności i nie tylko) XDD Rzecz jasna w ujęciu tej "logiki".
Mentalność rodem z PRL i porównywanie każdego zawodu do swojego, byle innym było gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #patologiazewsi #polska #nauczyciele
27er - Jak ból d--y niesie się po FB 
XD
Mega nieznajomość realiów, jak choćby to, ...

źródło: comment_ST0noYdBnHjS7zd7rQsGgY16hzkoR1dd.jpg

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@27er: ja p------ę, dojna zmiana walczy z nauczycielami a s---------y wykopowe przyklaskują.
Ciekawe, jakby tak sprawdzić po świadectwach, jaki procent tych najbardziej hejtujących to j----e nieuki i inne szkolne patologie? Albo jaki procent wg zarabianych pieniędzy?
  • Odpowiedz
  • 1
@27er r---------a mnie zawsze jak osoby pokroju @cevilo wypowiadają się o czyichś zarobkach.
Rynek zweryfikuje wszystko, praca to życie, a życie to praca, a każdy co by chciał zarabiać tak, by mu wystarczyło do pierwszego powinien zmienić zawód, miejsce zamieszkania, albo wziąć kredyt.

Dlaczego ludzie są na tyle ograniczeni? Mamy czekać, aż za ich radami wszyscy nauczyciele się przekwalifikują, pójdą do korpo, a w szkołach ich dzieci i wnuki będą
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Są kraje gdzie oprócz policji - reszta jest prywatna i po prostu płacisz temu kto lepiej cię obsłuży i jakoś żyją.

Co do tej grupy to o ile jeśli chodzi o policjantów i lekarzy za wzrostem płac poszedł jednak wzrost odpowiedzialności za swoją pracę. O tyle o jakiej odpowiedzialności mówimy jeśli chodzi o urzędników i nauczycieli czy kolejarzy? No powiedz mi co się stanie jak ktoś coś spierdzieli i
  • Odpowiedz
@Edi93: Nie są w stanie się przekwalifikować, bo są za głupi, po prostu.
Poza tym mamy nadprodukcję nauczycieli. Właśnie o to chodzi, by dotychczasowych, nędznych zmusić do odejść.
Można to reorganizować, lepiej wynagradzać, ale tych dotychczasowych trzeba przepędzić. Obecnie polska szkoła to farsa. Nie tędy droga, że najpierw super zarobki, a później to się zobaczy. Najpierw musiałby byc plan jak ich zagonić do roboty, jak nauczyć odpowiedzialności za wyniki, zdefiniowac
  • Odpowiedz
@27er większe pensje nauczycieli = większa konkurencja = lepsze nauczanie. Wszędzie na zachodzie to rozumieją tylko w tym chlewie obsranym gównem jak zwykle musi być na opak.
  • Odpowiedz
@27er: Czegoś nie rozumiem na tym obrazku, jak to inni ludzie nie zarabiają w wakacje (okres lipiec/sierpień jak mniemam)? Ja sam od niedawna dopiero jestem dumnym przedstawicielem klasy pracującej (xD) to jeszcze nie rozumiem w sumie wielu rzeczy ale w zeszłym roku w wakacje normalnie pracowałem i miałem pieniądze.
  • Odpowiedz
@cevilo: > Nie są w stanie się przekwalifikować, bo są za głupi, po prostu.
Albo po prostu chcą pracować w zawodzie. Przekwalifikowanie się nie każdemu odpowiada, w końcu oznacza to zaczęcie od zera.

Obecnie polska szkoła to farsa. Nie tędy droga, że najpierw super zarobki, a później to się zobaczy. Najpierw musiałby byc plan jak ich zagonić do roboty, jak nauczyć odpowiedzialności za wyniki, zdefiniowac wymagania, a póxniej ewentualnie lepiej płacić.


Obecnie polska szkoła to farsa bo nad nauczycielami ciąży "podstawa programowa", którą muszą zrealizować, a która często jest napięta. Do tego rodzice, którzy nie potrafią się pogodzić, że ich pociecha jest głupia, a nauczyciel poświęcając im większą ilość czasu będzie musiał ograniczyć przekazywaną wiedzę
  • Odpowiedz
@Edi93: Ja akurat protest lekarzy popierałem. Biorąc pod uwagę ile lekarz wkłada wysiłku w wykształcenie, jaką ma odpowiedzialność itd, to powinien ze 20 razy więcej zarabiać niż nauczyciel. Uważam, że lekarz powinien te 20 tys mieć bez problemów, tak na starcie.
Powtórze się, jakieś podwyżki im się należą, chociażby by niwelować inflancję, ale nic ponadto, jest ich za dużo, są nieudacznikami, tłumokami.
  • Odpowiedz
  • 2
@cevilo ale oni chcą 1000zł brutto. Przy średnich zarobkach nauczyciel dyplomowany może przy takiej podwyżce dobić do klasy średniej. To nie są kokosy i powód do nazywania ich debilami.
  • Odpowiedz
@27er: Tylko spójrz na to, że piłkarze mają wypłaty od prywatnych klubów a nie ze Skarbu Państwa.
Pielęgniarki są bardzo dobrym przykładem bo zarabiają grosze a ich praca jest też przydatna i niedoceniana.
Nauczyciele w większości słabo uczą, oczywiście nie wszyscy ale to też przez zły program oświaty.
Ja się tylko dziwię dlaczego młodzi ludzie kończą studia na tych kierunkach i pchają się do budżetówki, skoro tam jest tak źle?
  • Odpowiedz