Wpis z mikrobloga

No tak... Baba z 3 letnim doswiadczeniem odpowiedzialna za dzial "opiekuna klienta", ktora ma "odpowiadac' za programistki i nie majaca w tym temacie zadnego pojecia... No kurla... To jebnie i to w pierwszym tygodniu...¯\_(ツ)_/¯()(°° #logikarozowychpaskow #p0lka
  • Odpowiedz
Dlatego odniosłam się do tego, że skoro faceci płaczą o ten wolny dzień (co jest niesprawiedliwe i napisałam to już chyba 2 razy) to nie powinni też popierać takiego głupiego gadania, że facet jest lepszym pracownikiem bo ma kutasa.


@norepinefryna: Chyba nikt takiego argumentu nie używał. A komentarze, że facet jest wydajniejszy od baby w dyskusji o pracy fizycznej w ogrodnictwie/leśnictwie , jest w sumie spostrzeżeniem identycznym z twoim, bo
  • Odpowiedz
@norepinefryna: ale ty wiesz ze jezeli kobieta dostaje mniej kasy od faceta na tym samym stanowisku to wina pracodawcy a nie tego faceta, nie? Mysle ze dodatkowy dzien wolny dla kobiet i inne (jakiekolwiek) benefity biorace sie z plci jest seksistowskie i zle.
  • Odpowiedz
@stokujo: Ja tam jestem prosty człowiek. Jak ktoś pisze: "Dla dziewczyn mamy specjalne benefity:..." to uważam że to co tam wymienione to są specjalne benefity dla dziewczyn. W tym szkolenia.
  • Odpowiedz
@Wooferek: Pisałam o tym w innych komentarzach. Nie wiem skąd pomysł, że to może być wina faceta???

Ja też uważam, że to jest dyskryminacja

Jeśli faceci byli gorzej opłacani niż kobiety to się im należało to wyrównanie, więc popieram.


Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem pracownika ze względu
  • Odpowiedz
@Ravill: Szczerze mówiąc to ten jeden dzień jest sensowny. Wiadomo, że część kobiet nie ma problemu z miesiączką, a część umiera i indywidualnie nie da się dopasować, więc ten jeden dzień to dobry kompromis. Mam nawracające zapalenie oskrzeli, więc trochę rozumiem sytuację.
  • Odpowiedz
Wielki kwik bo dodatkowy dzień w miesiącu (zgadzam się, że to jest niesprawiedliwe) ale szkoda, że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę,


@norepinefryna: Chyba chodzi o to, że oferta pracy wyklucza osoby ze względu na płeć, co jest nielegalne. Dokładnie na tej samej zasadzie jak nie wolno ci zrobić stanowiska tylko dla Niemców i walnąć ogłoszenia pt. Żydzi nie są mile widziani. Nie wiem czy pojmujesz, że taka dyskryminacja to nie tylko czystej wody idiotyzm, ale też absolutnie odrażająca praktyka.

Wykop jest niestety pełen mizoginów, nie dziwi więc że mogą pojawić się fanfary gdy ktoś robi krzywdę kobiecie. To osobny problem. Nie wspominałaś o tym wprost, ale na wszelki przypadek dodam też
  • Odpowiedz
@Mario7400: Zakładanie z góry, że kobieta poradzi sobie gorzej przy pracy w sadzeniu w ogrodzie bo jest kobietą jest dyskryminacją, czy Ci się to podoba czy nie. Chyba, że facet ma większy zakres obowiązków w takiej pracy to słusznie należy mu się większa płaca. Nikt takich argumentów nie używał? Było pełno glosów poparcia, że kobieta słusznie dostaje mniej kasy za tę pracę, a nikt się nie interesował czy ma mniej
  • Odpowiedz
@Falcon: Porównywałam reakcję wykopu na analogiczne sytuacje, tylko w stosunku do innych płci. Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem, napisałam już chyba z 10 komentarzy na ten temat a ludzie nadal mnie wołają i wyzywają od feministek. Faktycznie trzeba pisać jak krowie na rowie na następny raz, i jeszcze podkreślać, że nie, nie mam na myśli wszystkich użytkowników portalu. I też już ktoś przytoczył mi argument z Google, i ja
  • Odpowiedz
@Ravill: ja bym na miejscu #rozowepaski poczuł się urażony tym ciągłym popychaniem kobiet gdzie tylko się da. "Kursy dla kobiet", "dziewczyny na politechniki", "dziewczyny do it", "dziewczyny tu, albo tam", jakieś parytety itp. itd. Wygląda to tak jakby kobiety miały być jakieś upośledzone i nie potrafiły same zadbać o swoją przyszłość xD i trzeba je na siłę gdzieś popychać jak małe zagubione dzieci? Serio?
Przecież kobiety osiągają swoje
  • Odpowiedz
@nickznaleziony: k---a, ile razy mam pisać, że ja NIE POPIERAM TEGO DNIA WOLNEGO I PISALAM NA TEN TEMAT CHYBA 10 KOMENTARZY a jedyne co pokazywałam swoim komentarzem to różnica w reakcji wykopków na dyskryminację kobiet, a dyskryminację mężczyzn!!!!1111
  • Odpowiedz