Wpis z mikrobloga

@escapers: No właśnie nie ma opcji żebym czymś przywalił ostatnio widziałem przy klawiszu i myśle sobie nie no może mi coś spadło albo coś... A dziś wyciągam go z etui patrze no kur... kolejne -_- Brat ma ponad 2 lata służbowego maca 13 i nie ma śladu zużycia
@Deja_VU_000: a czy można bez problemu applecare protection plan dokupić do tych maczków?
@cichynswp: ja tak miałem jeszcze we wcześniejszej 15" (2015) ale to uderzyłem i to tak że poczułem, maczek również :( więc raczej byś też poczuł, tak mi się wydaje..
@cichynswp: To na klawiaturze wygląda na przejechane sprzączką od paska zegarka na rękę.

Jak komuś dłonie mocno się pocą to też trzeba uważać bo aluminium zachodzi w reakcję z solą.

Tylko, że to sprzęt do używania a nie podziwiania, za jakiś czas klawisze zaczną połyskiwać od wypalcowania, nie mniej jak by coś się więcej działo to zgłoś na gwarancję do Apple.
@Clearmont: Masz rację ma służyć do pracy ale przyznam szczerze że pierwszy raz się spotkałem z czymś takim serio a miałem wcześniej aluminiowego Acera i wygląda bardzo dobrze jak na swoje 3 latka ;) dlatego się zdziwiłem że po miesiącu takie rzeczy
@InsaNe_: Ja tu dołączyłem po roku albo później jak już wątek był i z grzeczności tylko odpowiadam . Tutaj jest co chwilę nowy wątek z ciekawszą teorią i tego nie jestem wstanie pilnować ale już po takim czasie szczerze nie interesuje mnie .
Powiedzcie mi proszę czy wasze MBP13 też tak tracą kondycję baterii? w 1,5 miesiąca zrobiłem 12 cykli i wydajność spadła już o 4%. To w iPhone po roku spada 2% pojemności.
@minro: Mi po roku w iphonie spadło 8% więc to kwestia indywidualna.

Btw jak używacie baterii w MBP? Ładujecie do okolic 100% i odłączacie zasilacz, pracujecie na baterii aż się rozładuje i wtedy podłączacie czy non stop podłączony do zasilacza?
@kondik007: U mnie różnie, jak siedzę przy biurku to jest podłączony a tak to używam ile potrzebuję a potem podłączam, czasem zejdzie 10% czasem 50%, nigdy nie rozładowuje poniżej 20%. Raz nie chcę męczyć baterii a dwa zawsze mam powerbanki czy zasilacze ze sobą.
@kondik007: @minro: Najzdrowsze dla (każdej nowoczesnej) baterii jest ładowanie nie do pełna i nierozładowywanie do 0, czyli oscylowanie np. 20-80%. Oczywiście mam na myśli pracę gdy musimy się "odpiąć" od zasilania, bo gdy jesteśmy na kablu, to jeśli producent odpowiednio przepina się na zasilanie zewnętrzne i ładowarka ma wystarczającą moc, to degradacja powinna być bardzo mała.
@szymko1995: Czyli najlepiej podpiąć MBP do zasilania i tako pod zasilaniem zostawić dzień i noc? Według mnie wtedy bateria straci szybko swoje właściwości. Choć cykle baterii nie będą lecieć...
@kondik007 jeśli potrzebujesz mieć jak najwięcej h na baterii następnego dnia to ładujesz, jeśli nie, to odpinasz, bo bateria też nie lubi spoczynku na min/max poziomie naładowania. Przykładowo bateria do drinków DJI rozładowuje się sama po czasie (jest układ do tego), żeby podczas przechowywania nie traciła na żywotności. Przy 8h nie zrobi to różnicy, ale przy miesiącu już tak.