Wpis z mikrobloga

@Karm: ogarniałem to kiedyś dokładnie i wyszło mi, że Mac Mini to takie sobie rozwiazanie i dlatego na biurko wybrałem Imaca 27 5k. Jak policzysz, że do Maca mini muisisz sporo dokupić aby mieć komplet z monitorem to IMac 27 5K ze swoim ekranem, klawiatura i myszą w komplecie jednak staje sie oplacakną opcją szczególnie przy zakupach u p. Marka.
@Mario1000: Ale z drugiej strony, gdy kupisz Maca Mini i dokupisz resztę, to gdy najdzie Cię ochota, zmieniasz Maca Mini na nowszego a resztę już masz i nie ponosisz ponownie kosztu :)
@Mario1000 iMac nie ma sensu, kiedy na biurku już stoi 34' monitor ;) miałem wcześniej MacBooka Pro, ale był praktycznie non stop podłączony do monitora, więc zamieniłem na zestaw Mac Mini + iPad. Większa wydajność względem MacBooka bo i mocniejsze podzespoły w niższej cenie, a jak potrzebuję bardziej mobilnie, poczytać coś w łóżku czy w podróży, to zostaje iPad
@krisQ7: jezeli masz juz jakieś komponenty typu monitor jakości która Ci pasuje to sprawa może wyglądać na korzyść Maca Mini. Moja ocena dotyczyła sytuacji kiedy ja nie miałem monitora i po skalkulowaniu ile kosztuje monitor 5K klasy ekranu zastosowanego w Imacu uznałem że IMac to lepsze rozwiązanie niż wchodzenie w Maca Mini. Poza tym taka ocena której dokonujesz dzisiaj jutro może wyglądać inaczej jeżeli na rynku pojawi się niezależny monitor 5k
Małe info: z nowych urządzeń Apple z procesorem M1, tylko Mac mini obsłuży dwa zewnętrzne monitory. MBP i MBA tylko jeden. Do tego mają tylko 2 TB3 po lewej stronie...
@TheMakoL: to słabo. Wiele osób korzysta z 2 monitorów. Może tylko 1 monitor 6k, ale np. 2x 1080/1440p? Liczyłem, że mimo 2 portów, będzie można wykorzystać tak na prawdę 1 do wszystkiego korzystając z usb 4/tb daisy chain.
@szymko1995: Daisy chain bedzie testowane jak tylko lapki dojdą do pierwszych użytkowników. Natomiast dwa różne monitory raczej nie będą działać. Nawet strona apple wspomina, że występuje „obsługa jednego monitora zewnętrznego (...)”
@szymko1995: Obecny MacBook Pro 13 z M1 jest następcą poprzedniego Macbooka Pro 13 z dwoma TB3. Wersja MB Pro 13 z 4xTB nadal będzie przez jakis czas oferowana z Intelem 10 generacji. Zapewne w I połowie 2021 MB Pro 13 z 4xTB3 również otrzyma Apple Silicone. Od kilku lat były w ofercie rownolegle dwa MB Pro 13, które różniły się zasadniczo i MB Pro 13 2XTB3 to taki model pomiędzy Air
@Rocky91: co do mini LEd to może nam przyjść jeszcze poczekać. Od mniej więcej dwóch lat czekamy na mini LEd w iPadach Pro. Zapewne najbliższe 2 lata nie będą nudne jezeli chodzi o produkty Appla. Wygląd Bug Sur wskazuje na zaokrąglone rogi oraz dotykowe ekrany. Tylko że na razie nadal ładują kamery 720p. :) wiec ten postęp może potrwać ;)
Informacja o zamkniętym forum pojawi się tutaj? Ja jeszcze nic nie kupiłem, ale śledzę wątek i czekam na MBP 16' z prockiem od Apple. I nie chciałbym żeby coś mnie ominęło gdy nastąpi przeniesienie na nowe forum.
Te telefony leżą już pewnie od tygodnia jak nie dłużej przed premierą:) Nie liczyłbym na to ze jeszcze ciepłe z taśmy zjeżdżają:)