Wpis z mikrobloga

@macadamia: @Eltomas: Bzdury. Jest to jak najbardziej podatek. Może ja nie chce uczestniczyć w "zakładzie" z państwem o którym wspominasz, bo po prostu mam w planach nigdy nie przechodzić emeryturę, więc po co mam być zmuszany do płacenia za usługę z której nie chcę korzystać?
Bzdury. Jest to jak najbardziej podatek. Może ja nie chce uczestniczyć w "zakładzie" z państwem o którym wspominasz, bo po prostu mam w planach nigdy nie przechodzić emeryturę, więc po co mam być zmuszany do płacenia za usługę z której nie chcę korzystać?


@Furox: No mysl sobie co chcesz XD To nie jest tak, ze podatek czy skladka, to sa niezdefiniowane pojecia, ze mozesz sobie to nazywac i interpretowac po swojemu
@macadamia:

No mysl sobie co chcesz XD To nie jest tak, ze podatek czy skladka, to sa niezdefiniowane pojecia, ze mozesz sobie to nazywac i interpretowac po swojemu XD Ale droga wolna, nazywaj sobie mrówkę słoniem, psa kotem, a siebie bystrym gosciem XD

Ja rozumiem, że do kucowania to nie trzeba mieć licencji, ale litości, są jakieś granice, to tylko pół kroku do przodu, o ktorym trzeba pomyśleć.

Zresztą serio? Będziemy
Jako wolny człowiek mam prawo podejmować decyzje o własnej przyszłości i odczuwać późniejsze skutki tych decyzje, a Tobie i pokrojowi innych socjalistów nic do tego. To ja z tego powodu możliwe, że będę miał źle, a nie Ty i jest to moja w pełni świadoma decyzje z jakimi skutkami może się to wiązać.


@Furox: No to raz dwa, idz te decyzje podejmowac XD Ciekawy jestem tylko w jakim kraju i w
@ediz4:

Jeśli byłyby to składki to obecni emeryci dostawali by emerytury rzędu 2 zł bo ich realne składki wpłacone za komuny są nic nie warte


Czyli jeżeli ktoś wziął kredyt w '94 na 30 000 PLN to teraz też by miał do oddania 30K? xD Waloryzacja - takie pojęcie chyba jest dla was zbyt złożone.
Czyli jeżeli ktoś wziął kredyt w '94 na 30 000 PLN to teraz też by miał do oddania 30K? xD Waloryzacja - takie pojęcie chyba jest dla was zbyt złożone.


@ZasilaczKomputerowy: No miałby do oddania 30k plus odsetki. Ktoś ci kredyt w złotówkach waloryzował? No stary, to chyba się dałeś nieźle #!$%@?ć na kasę. Widzę dyskusja już weszła w czwartą gęstość. No chyba ze mowisz o denominacji, ale to juz by
@Tops: Odpowiedź: dlatego, że ponieważ.

Kiedyś słyszałem odpowiedź na pytanie, czemu składka zdrowotna jest odprowadzana wielokrotnie od jednej osoby, jeśli ta ma np. kilka działalności. Było to oficjalne stanowisko podpite pieczęcią państwową a brzmiało: "Bo to jest realizacja konstytucyjnej zasady równości społecznej". Game over man. Game over.
@macadamia: szanuję za odpór januszostwu i kucostwu

podatki i składki to dwie różne rzeczy, ich cele są inne, ale hurr durr rząd nas okrada xD ok, ja sam nie przepadam za obecnym systemem, ale te twierdzenia to kucowanie na maxa. Sadowski po raz kolejny głupiomądrzy.

swoją drogą, kiedyś na profilu CAS odbyła się w komentarzu piękna masakracja, bo wrzucili jakiegoś mema, że przedsiębiorcy oddają składki na ZUS, które idą na limuzyny
@macadamia:

które wymyslili mądrzejsi od ciebie


XDD

Mądrzejsi, bo byli u władzy i na fali populizmu ewoluowali w taki, a nie inny sposób ten system, aby wygrywać kolejne wybory.

Jakbyś miał odrobinę wiedzy, to byś wiedział, że pierwotnie system emerytalny wprowadzony, aby zwiększyć wpływy do budżetu, bo wieku emerytalnego de facto nigdy nie dożywał, więc to nie był projekt "społeczny" jakby to w twoim słownik brzmiało.

Rozbawia mnie argument, że skoro
@Bord: tutaj siedzą dzieci które nie maja pojęcia ze jedne składki zmniejszają podstawę opodatkowania a inne podatek należny. Twój komentarz to chyba jedyny który w ogóle poruszył ten temat. Poziom wykopu coraz bardziej żenujący
Bo podatek sam się nie opodatkuje, chociaż opodatkowany podatek podlega jeszcze podatku od opodatkowanego podatku podatku a ten z kolei posiada dodatkowe opodatkowanie podatku podatku od podatku. A no jeszcze oddawaj rente bo za stary/a jesteś już na takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)