Wpis z mikrobloga

@Eltomas:

wyjedz z kraju


Dlaczego sam tego nie zrobisz i nie stworzysz swojego socjalistycznego raju, ach tak przecież ktoś musi na Was zapieprzać? No cóż wyjechać z tego kraju i tak mam zamiar w ciągu kilku lat, tylko kto w takim razie będzie na Was robił, jak zabraknie takich jak ja. Będziecie żyli w tym swoim socjalistycznym raju, aż liczba emerytów przekroczy liczbę pracujących, potem już poznacie raj na Ziemi jakim
Rozbawia mnie argument, że skoro były u władzy i mieli możliwość kreowania świata, to są mądrzejsi xD


@Furox: Mnie rozbawia, że tak go zinterpretowałeś, chociaż przyznam, że zdziwienia większego nie było. To, że dla Ciebie pomysły na organizacje społeczeństwa są autorstwa "popularnych polityków" tylko stawia kropkę nad i w tej dyskusji.

W Kambodży Pol Pot też był mądry?

Chiny i Mao też?

Ach, gdzie to jeszcze rządzili Ci Twoi mędrcy?


Widzę,
rzędu 2 zł bo ich realne składki wpłacone za komuny są nic nie warte


@ediz4:
Rozumiem że cała infrastruktura wybudowana w tamtych czasach [spora część działa do dziś, już widzę te pękające dupy współczesnych półgłówków-ekonomistów jak to masowo zacznie się sypać ;-) ] była za kasę od wróżki, a nie za dobra wypracowane w było nie było, gospodarce?
Kapitał ludzki też?
Współczesna ekonomia [fb, 30 tys. pracowników, "wartość rynkowa" 85 mld.
@macadamia:

Mnie rozbawia, że tak go zinterpretowałeś, chociaż przyznam, że zdziwienia większego nie było.


To, że podwaliny systemu emerytalnego jaki panuje obecnie u nas został postawiony za PRL, to by oznaczało, że uważasz ich mądrych. No ciekawe, bo każdy szanujący się ekonomista, który miał coś dogadania podczas ostatnich 30 lat zastanawiał się jak wyjść z tego chorego (ich zdaniem) systemu, ale żaden nie miał odwagi, aby próbować to ruszyć.

Widzę, że
Jakbyś miał odrobinę wiedzy, to byś wiedział, że pierwotnie system emerytalny wprowadzony, aby zwiększyć wpływy do budżetu, bo wieku emerytalnego de facto nigdy nie dożywał, więc to nie był projekt "społeczny" jakby to w twoim słownik brzmiało


@Furox: otóż nie

system emerytalny wprowadzono, bo Niemcy zauważyli zmiany strukturalne w demografii i stosunkach społecznych związane z rozwojem przemysłu i postępem technicznym. Wiedzieli, że system wzajemnego wspierania się oparty na wielodzietnych i wielopokoleniowych
To, że podwaliny systemu emerytalnego jaki panuje obecnie u nas został postawiony za PRL,


@Furox: A mi się wydaje, że jednak idea obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego sięga trochę dalej niż do granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, ale co ja tam wiem, jakiś głupi lewak który czyta książki. Zresztą @Merytoryk cię już wyjaśnił wystarczająco. Poza brakiem odwagi, żeby to ruszyć, jest jeszcze brak pomysłu, jak to ruszyć - ale rozumiem, że masz na pewno
@Merytoryk:

Czyli po prostu potwierdzasz to co mówię, że system ten został stworzony i potem rozwijany ze względów populistyczny. Bismarck rzucił po prostu jakieś ochłapy ruchom socjalistycznym (śmiem wątpić jak mówisz, że coś Niemcy "zauważyli"), aby się po prostu zamknęli i tyle, a pomysł nie miał żadnego większego wpływu na poprawę demografii i stosunków społecznych, bo średnia przeżycia wynosiła 48 lat, przy 65 wieku przejścia. Ile procent ludzi tego dożywało? Pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eltomas: a sam sobie odpowiem. Czwarta gestosc juz dawno jest. Socjalizm w czystej postaci. Blisko bylo bo juz nawet ZSRR, milton f, miedzynarodowka i zus byl przywolany. Ja sie pytam gdzie jest HILTER ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i Korwin oczywiscie i jego 4,76 mandatu xD

Edit bylo wspomnienie o planecie korwin. Za dlufo pisalem komentarz xD
Zauważ, że edytowałem to. Tobie nigdy nie zdarza się pomylić pisząc coś szybko? Ale skoro już przeczepiasz się do pisowni,


@Furox: Czepiasz sie pisowni, nie no mistrz XD Nie, przyczepiłem się błędu logicznego i dobrze o tym wiesz foliarzu - manipulancie XD Przyznam, to jest absolutnie najzabawniejsza rzecz, jaką dzisiaj przeczytałem, płaczę XD

Już obaliłem argument, jakoby Bismarck wprowadził ten pomysł dla celów "społecznych".


Czekam jeszcze na argument, że ubezpieczenia emerytalne
@macadamia:

Miałem już nie pisać, ale muszę dokończyć temat tego błędu.

Czepiasz sie pisowni, nie no mistrz XD Nie, przyczepiłem się błędu logicznego i dobrze o tym wiesz foliarzu - manipulancie XD


Już Ci wytłumaczyłem, że edytowałem to zdanie chyba z 3 razy, tak to jest jak się edytuje zdanie, nie kasując go w całości i pisząc od nowa. Tak wynikł z tego błąd logiczny, mea culpa.

Poziom wymyślania bzdur (Emerytury
Tak wynikł z tego błąd logiczny, mea culpa.


@Furox: No to po co zarzucasz mi, że czepiam się pisowni XD Powiedzieć, że plączesz się w zeznaniach, to nie powiedzieć nic XD Fajnie jednak, że nadal odpisujesz!

Przecież tu mówiłem o Polsce, podwaliny pod system taki co mamy w Polsce zostały wprowadzone za PRL, ja nie mówiłem o pomysłodawcy koncepcji, tylko konkretnie o Polsce, Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


Nieprawda, napisałeś:

Jako
@macadamia: Gdzie masz tu moja nieprawdę/maniuplację?

Pierwowzorem w skali światowej był Bismarck, a w Polsce podwaliny pod ten system na taki jaki jest u nas w tej postaci zostały wprowadzone w 1951, a potem jeszcze w 1954, czyli za PRL, gdzie masz tu moje kłamstwo?

to możesz się odnieść do raportu PwC bo ci gdzieś uciekł.


Co ma PwC do tego tematu z PRL, przecież o PwC mówiłem w kontekście, które
Czyli po prostu potwierdzasz to co mówię, że system ten został stworzony i potem rozwijany ze względów populistyczny. Bismarck rzucił po prostu jakieś ochłapy ruchom socjalistycznym (śmiem wątpić jak mówisz, że coś Niemcy "zauważyli"), aby się po prostu zamknęli


@Furox: rozdzielasz te dwie kwestie, a ja je łączę. Bismarck nie był idiotą żeby przerzucać się z socjalistami na populizmy, tylko on i jego otoczenie stwierdziło, że wobec mechanizacji pracy i tego
Co ma PwC do tego tematu z PRL, przecież o PwC mówiłem w kontekście, które gospodarki będą w TOP10 za 100 lat. Teraz to już jawnie trollujesz.

@Furox: A ja twierdze ze cos ma? XD Sam o nim pisales, ja to wyjasnilem, czekam na refleksje XD I to ja troluje XD