Wpis z mikrobloga

#hosting to ciekawe, że #linuxpl podwyżki cen usprawiedliwia podwyżką cen prądu w Polsce podczas gdy serwery mają w Niemczech, przynajmniej s56 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poleca ktoś coś sensownego?

Wymagania:
- Jakiś darmowy SSL
- bez limitu domen
- catch-all w poczcie
- HTTP2
- Mile widziany LiteSpeed
  • 17
@Qrix: zabawne, bo w styczniu zeszłego roku cena najmniejszego pakietu skoczyła z 40 zł na 80... a teraz już na 100 (netto). Ich nie pogrzało tylko całkiem poje*ało, że w ciągu roku podnieśli ceny o 150%

@otlet: wiadomix, że kto nie ma pojęcia to psioczy.
Wystarczy że DC podniesie cenę usług. Żadna firma nie będzie brała na siebie podniesionych kosztów.
@Qrix: tłumaczenie dotyczące wyższych opłat za prąd jest jak najbardziej na miejscu.
Każdy się złapie za jajca na widok kosztorysu utrzymania własnego serwera w DC.

linuxpl i tak miał mega niskie ceny usług. Obecne też nie są wysokie na tle wszystkich firm hostingowych wielkości linuxpl.
@Qrix: tak po prawdzie to podnoszą. Tylko o tych firmach na mirko nikt nie pisze, choć w zasadzie większość marek hostingowych zrzeszonych w h88 podniosła ceny.

O kulisach bardzo trafnie piszesz.
Mnie jednak nawet z aspektu laika oferta za gruby hajs (kilka stów rocznie) gdzie poczta nie działa 10dni w miesiącu to jest kpina. Ale to już zależne jest od priorytetów przy doborze dostawcy ( ͡~ ͜ʖ ͡°
A myślałem, że tylko mi przesłali taki mail z badziewnym uzasadnieniem. Co do nazwa.pl to ostatnio na jednej ze stron klienta widziałem, że po wejściu na nią najpierw otworzyła się strona z reklamą nazwa.pl także muszą widać obie firmy "naprawdę" biedować...

Ale... (dopiero w w trzecim artkule) dotarłem, że rzeczywiście w niemczech podrożał prąd (https://www.pb.pl/niemieckie-media-rezygnacja-z-energii-weglowej-bedzie-oznaczac-podwyzki-cen-pradu-951658)

Szkoda że sohost nie ma domen w ofercie...
@Qrix: no tutaj się zgodzę, że klient na dobrą sprawę zazwyczaj jest wkurzony i to zawsze jest wiadome. Nie dotyczy to nawet hostingu, ale zwyczajnego chleba ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie też bym się wkurzył (°°

@Qrix: @radekrad: @Dibhala: w tym roku kolejny raz podnieśli ceny... Porównując parametry to chyba wszędzie są teraz lepsze warunki.

W tamtym roku bym się przeniósł, ale mam podpiętego emaila i bałem się ruszać, żeby nie stracić jakiego emaila jak będę przepinał domenę na inny serwer... Teraz ogarnąłem się trochę wcześniej, to może sobie wymyślę jakieś rozwiązanie na tego emaila i się wreszcie przeniosę.

Bo w takim tempie nie wiadomo