Wpis z mikrobloga

To nie jest żadna "kulturka". To jest mocno żenujący zwyczaj chłopski. A już kobiety #!$%@?ące w wieczorowych sukniach i samych rajstopach to szczyt żenady. Jest to wręcz obrzydliwe.


@motaboy: Wg mnie skrajne opinie na ten temat są jakieś wyrwane z kosmosu albo wy żyjecie w jakiś dziwnych środowiskach.

Suknię wieczorową to się zakłada na jakieś imprezy, czy bale, które z reguły organizuje się w specjalnie dostosowanych do tego lokalach i tam
@motaboy:

To nie jest żadna "kulturka". To jest mocno żenujący zwyczaj chłopski. A już kobiety #!$%@?ące w wieczorowych sukniach i samych rajstopach to szczyt żenady. Jest to wręcz obrzydliwe.

Zdarza mi się zabierać buty na zmianę kiedy idę w gości, ale gdyby mi ktoś kazał te buty mimo wszystko zdjąć, to byłby to ostatni raz kiedy mnie u siebie widzi.

Każdy u siebie może wprowadzać swoje zwyczaje, ale ja nie musze
Proponuję na mapie Polski zaznaczyć na niebiesko Poznań XD Nie wiem jak w innych miastach Polski, ale jak naście lat temu się tu przeprowadziłem z okolic Szczecina, to fakt, że prawie nikt butów tu nie ściąga w gościach mega mnie zdziwiło ;p
@jekyllhyde: Ściągają, ściągają. :)

@Brajanusz_hejterowy: Jak mam być szczera to bardziej komfortowo czułabym się nie zdejmując butów w gościach, nie lubię chodzić boso, zawsze jest mi zimno w stopy, a gospodarz zazwyczaj nie ma 'czystej' pary kapci dla każdego, kto do niego przychodzi. Do tego skarpetkami zbierasz cały syf z podłogi. Ja zawsze pytam, czy mam zdjąć obuwie i w zależności od tego jak chce gospodarz ściągam lub nie. Tyle.
@motaboy

Ooo stary! Ja kiedyś na własne oczy widziałem jak dwaj dzielnicowi w mundurach, zdjęli buty podczas czynności prowadzonych w domu. Większej żenady nie widziałem.

I bawią mnie kolesie w garniakach chodzący w skarpetkach.
@SergioMinetti: tylko 30% brytyjczyków mniejwięcej. Reszta nie zdejmuje, taka mentalność. A piszę to bo i zauważyłem to sam (często sporo kupuje od ludzi jak i dostarczam do domów) w śród ludzi jak i z rozmowy z brytyjczykami w pracy. W większości mówią że buty to normalna sprawa w domu i często zdejmują je dopiero kiedy idą spać.
@motaboy: wg Savoir-vivre możesz u osoby, która Cię gości mieć buty na nogach.
Z kolei gospodarzowi nie wypada prosić o ich zdjęcie, byłby to nietakt.

W przypadku niepogody za oknem jednak wypada mieć jakieś czyste obuwie na zmianę, tak jak z resztą wspomniałeś.