Wpis z mikrobloga

@namrab: Dzięki! Tambo było niezwykłe, bo było w pełni i w takich kolorach jakie jest to zdjęcie z okładki czasopisma (a nawet w bardziej kontrastowych jeśli mnie pamięć nie myli).
  • Odpowiedz
@namrab: A to księżyc ma takie odcienie niebieskiego i brązowego :o? Czy te wszystkie zdjęcia, które widziałem wcześniej są zwyczajne bez kolorów bo robione w cz-b ze względu na mniejsze iso?
  • Odpowiedz
@Forrest_Gump: Moja technika fotografii Księżyca opiera sie na naświetlaniu obrazu kamerką mono z filtrami barwnymi, a następnie kompozycji osobnych kanałów w pojedyncze kolorowe zdjęcie. Dzięki temu uzyskuję znacznie bardziej szczegółowe odwzorowanie subtelnych różnic w kolorystyce na powierzchni Księżyca. Poniżej filmik obrazujący proces łączenia kanałów czerwonego i niebieskiego z jednoczesną syntezą zielonego:
namrab - @Forrest_Gump: Moja technika fotografii Księżyca opiera sie na naświetlaniu ...
  • Odpowiedz
@namrab: Czyli przy normalnym naświetlaniu w kolorze, uzyskuje się zdjęcie rzeczywistych kolorów, ale które z różnych powodów jak domniemywam są wyblakłe i w rzeczywistości tą techniką te powody pozwala się ominąć mając wierniejsze kolory? Oraz tak powstały obraz nie jest jakimś wyobrażeniem :p? Pamiętam, że te wszystkie zdjęcia galaktyk, mgławic itd są czarnobiałe i są jakieś wytyczne nadawania im kolorów, wydaje mi się, że kiedyś to na wykopie było, ale to
  • Odpowiedz
@Forrest_Gump: Moim sposobem kolory również są rzeczywiste - zdjęcia robione z filtrem czerwonym trafiają do kanału czerwonego, zdjęcia robione z filtrem niebieskim trafiają do niebieskiego. Zieleń jest co prawda tworzona syntetycznie, ale na powierzchni Księżyca ona i tak prawie nie występuje. Różnica jest jedynie taka, że o wiele mocniej eksponuję różnice kolorystyczne pomniędzy osobnymi kanałami.

Galaktyki i mgławice nie są czarno-białe. Robiąc zdjęcia typową lustrzanką z dziennym balansem bieli możemy otrzymać
namrab - @Forrest_Gump: Moim sposobem kolory również są rzeczywiste - zdjęcia robione...

źródło: comment_htjcCT4p9LCgh0buw0VVUs6bCYWq471P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz