Wpis z mikrobloga

Oni przetrzymują 24 marynarzy?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Tak. Tych zatrzymanych po ostrzelaniu ukrińskich jednostek w pobliżu Krymu.

O co ten dziennikarz go zaczepił?


@olrajt: Pytał kiedy będzie wypuszczony redaktor ukraińskiej sekcji RIA Novosti. On został zatrzymany za jakieś tam działania przeciwko Ukrainie. Nawet ponoć medal za wyzwolenie Krymu dostał. Nie pamiętam już szczegółów.
@Aryo: Czy mi się wydaje, czy Poroszenko mocno się postarzał? Swoją drogą nie wiem, czy to nie było trochę pod publicity stunt - te przykrycie mikrofonu wydawało się trochę wyreżyserowane.
@szurszur:

Nawet ponoć medal za wyzwolenie Krymu dostał.


W jego mieszkaniu znaleziono paszport Federacji Rosyjskiej, nagrody, medale imienne, paczki euro i funtów sterlingów. SBU wyśledziło też jego konto bankowe, mające zmyślone nazwisko, z którego Rosjanie przez Serbskie banki przesyłali mu pieniądze na działalność na Ukrainie. Na Krymie też coś odwalał i chyba zajmował się produkcją fake newsów, więc mu lekką ręką od 10 do 15 lat mogą wlepić. Chyba nawet Łucenko
@lrwmdsh_itt: a i jeszcze

Czy mi się wydaje, czy Poroszenko mocno się postarzał?


Minęło już prawie pięć lat miał prawo się zestarzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sam Poroszenko nieoficjalnie, od początku prezydentury cierpi na bezsenność, a jeszcze dodaj spory stres + życie w ciągłej delegacji. Nie wiem, czy to charakter rządzenia typowy dla krajów postsowieckich, czy jego własna inicjatywa, ale bardzo dużo jeździ po kraju.