Wpis z mikrobloga

– Od 50 lat mamy wykupiony grób na Starych Powązkach, w którym pochowany został mój teść. Chcieliśmy, żeby tak zwyczajnie, po ludzku, leżeli razem w grobie, ale niestety musieliśmy z tego zrezygnować.

– Zostaliśmy obsłużeni przez pracownika, który, gdy tylko dowiedział się, że nie interesuje nas pogrzeb kościelny, od razu zadzwonił po księdza. A ten zaczął podliczać koszta, mimo że zrezygnowaliśmy z jakiejkolwiek uroczystości w ich budynku czy z użyciem ich sprzętu – dodaje Krzysztof.

Zofia, żona Krzysztofa, wylicza, co miała usłyszeć od księdza: – Ponad 2 tys. zł „na infrastrukturę” i opłaty kancelaryjne, 500 zł na „odnowienie Powązek”, 100 zł za obecność osoby, która będzie świadkiem, że urna zostanie schowana do grobu, 1200 zł dla kamieniarza za otwarcie grobu. Wychodzi około 4 tys. zł.

Dodatkowo ksiądz zgodził się jedynie na otwarcie bramy w godz. 8.30-9.30. I to bramy, która dla niego była wygodna, a nie tej, przy której znajduje się nasz rodzinny grób. Zabronił nam także osobiście nieść urnę. Na miejscu, od bramy do grobu miał ją wieźć melex, a potem nieść nieznajomy mężczyzna, tzw. świadek pochówku.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24476740,4-tys-zl-w-tym-2-tys-na-infrastrukture-ile-kosztuje-swiecki.html#s=BoxOpLink
#bekazkatoli
  • 29
@loxapine Po to, że nikogo nie szkaluje, a krytykuje poglądy. W przeciwieństwie do Ciebie in nie nazywa nikogo podczlowiekiem. Religia nie powinna być tematem tabu o którym nie można rozmawiać ani krytykować. Jak coś wydaje mi się głupie to powinienem mieć prawo do wyrażenia swojej opinii. Tym bardziej, że religia i kościół są nam narzucane i wracają się w życie każdego z nas.
@GrammarNazi: krytykuje poglądy w sposób taki, że uważa innych za dna intelektualne i wrzuca zdjęcia z profanowania biblii? XDDD
jest różnica pomiędzy konstruktywną krytyką, a skrajnym zachowaniem, ten człowiek taki jest właśnie skrajny i ma coś pod kopułą nie tak, więc nie będę go poważnie traktował i podejmowal z nim rzeczowej dyskusji, tylko opluwał go.
@lakukaracza_: ale ja nie jestem katolem, obiektywnie podchodzę do sprawy.A argument z tym, ze ich wiara "jest słaba" to jest miecz obosieczny - to samo jest z sektą LGBTQ, powiesz, że nie uznajesz tego albo nie chcesz, żeby na siłę się promowali wszędzie to już piana z pyska i zarzuty o homofobię, faszyzm itp
Żeby nie było; nie mam problemu tylko i wyłącznie o LGBTQ - mam problem o wszystkie sekty
@loxapine: Ograniczanie praw osób LGBT jest faktem, choćby tylko wspomnę prawo spadkowe czy głupie odwiedziny w szpitalu. IMO mają święte prawo o to walczyć. Ja do KK nic nie mam do momentu gdy nie zaczyna się wpierdzielać w moje życie, jak na przykład zakaz handlu, czy ograniczenie dostępu do antykoncepcji, religia w szkole, fundusz kościelny itd. Gdzie LGBT ograniczyło mi jakieś prawa? Albo chociaż chce ograniczyć?

Zastanów się nad tym na
@lakukaracza_: Czego niby konkretnie nie łapię? Chyba ty tu czegoś nie łapiesz i nie czytasz ze zrozumieniem.Mi chodzi o nachalną promocję LGBT - niech sobie mają te prawa typu prawo spadkowe itp(nie mam nic przeciwko temui).Mi chodzi tu o ofensywną promocję, a nie jakieś "ograniczanie praw"
@lakukaracza_: Jestem za tym, żeby ci ludzie byli z punktu prawa traktowani jak każdy normalny obywatel(te prawa spadkowe itp), natomiast niestety wielu ludzi w tych LGBTQ to po prostu jacyś atencjusze z zaburzeniami psychicznymi, którzy robią z siebie odmieńców na siłę i mają potrzebę o tym glosno krzyczec i wpieprzac sie w zycie publiczne.Zeby nie bylo - znam osobiscie pare osob o orientacji homo, i ci ludzie mają takie same zdanie
Zeby nie bylo - znam osobiscie pare osob o orientacji homo, i ci ludzie mają takie same zdanie odnośnie LGBT jako ruchu.


@loxapine: Słynny argument "ad kolegum gejóm". Ja mam też znajomych LGBT i wszyscy popierają walkę o swoje prawa. Nie spotkałem przez 40 lat życia żadnego co miałby coś przeciwko marszom równości itp, nie wiem gdzie wy tych znajomych bierzecie.
@lakukaracza_: No jeśli dla ciebie walka o swoje prawa to wychodzenie na ulicę w jakiś dziwnych przebraniach i robienie z siebie pajaca, to pozdrawiam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja rozumiem tutaj debatę, rozmowy o tym, nagłaśnianie tego konkretnego tematu, ale niestety ludzie to debile i zamiast normalnie podejść do tematu robią z siebie błaznów
@loxapine Jaka nachalna promocja? Czy oni namawiają kogoś do bycia gejem? Nie wiem, chcą zachecac dzieci w szkołach do zostawania honoseksualistami? Dla katoli fakt istnienia homoseksualistów jest problemem. Parady równości i mówienie o homoseksualizmie są po to, aby zaczęto ich traktować normalnie i aby mogli normalnie żyć, a nie bać się, że dostaną #!$%@? na ulicy od jakiegoś prawilnego sebiksa walczącego o wielka katolicka Polskę.