Wpis z mikrobloga

tl;dr
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
-----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Linuxa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od 3 dni próbuję zainstalować na laptopie Linuxa obok Windowsa i się #!$%@? nie da xD
Lubuntu wywalało błąd po instalacji że coś z procesorem nie tak, Kali Linux w ogóle nie bootuje i nie obsługuje Secure Boot (KTÓRY MAMY ROK CHALO), a Ubuntu po prostu się wiesza xD
Serio, poczytajcie sobie tag #linux
https://www.wykop.pl/szukaj/wpisy/linux/
Ten system ma problem z absolutnie wszystkim, rzeczy typu:
-Automatyczne przełączanie na ekran laptopa po odpięciu kabla HDMI nie działa
-Coś się #!$%@?ło na amen ot tak
-Jakaś dziura, która umożliwia uzyskanie praw roota (XDDD)
-[Problemy ze zrobieniem instalki](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu 3 ostatnich dni XDD
Na większość spraw nie ma rozwiązania w ogóle.
No i nie wiem, większość osób które mają ten system srają się o jakieś nakładki dystrybucje, a jedynym programem jakiego używają to Mozilla Firefox i zyliard czujników temperatur procesora, czy aby ten Intel Pentium się nie przegrzewa XDDDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie że to dobra alternatywa dla Windowsa, ja #!$%@? XDDDD
-----
#linux #komputery #informatyka #gownowpis #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #windows i #apple (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta
c.....u - tl;dr 
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
---...

źródło: comment_qqVevdY6RRlVo6Nxnd7olu47LxYxuYAq.jpg

Pobierz

Linuks to

  • Jakiś ułomny system dla dzieci 59.2% (936)
  • Dobra alternatywa dla innych systemów 40.8% (644)

Oddanych głosów: 1580

  • 100
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@czikapu: oj tam... mój znajomy dla którego wgranie sterowników na windowsa to było coś ogarnął i sam zainstalował Linuxa na laptopie rodziców. Osobiście uważam że nie ma lepszego systemy na domowy komputer niż Linux - w sensie taki gdzie się głównie po necie serfuje i nie używa specjalistycznych programów. Na służbowym lapku mam windowsa 10 i #!$%@? można dostać z tymi aktualizacjami które trwają wieki. Już nie wspomnę że mój
  • Odpowiedz
Rozumiem cię, ale:

Na służbowym lapku mam windowsa 10 i #!$%@? można dostać z tymi aktualizacjami które trwają wieki.


@Stopa86: Nie można winić systemu że działa wolno jak ktoś ma dysk 5400/7200RPM
Na moim lapku (SSD M.2 NVME) wyłączenie z aktualizacjami trwa niewiele dłużej niż bez aktualizacji, a to kółko przy starcie nawet raz się nie zakręci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Stopa86: Na linuksie do teraz nie działa dobrze akceleracja sprzętowa, laptopy trzymają krócej na baterii, bardziej się grzeją. No i większość dystrybucji jest niestabilna, ubuntu (i pochodne), fedora, arch. Debian stable to staruszek.

Pamietam typka co wychwalal ze eOS jest taki stabilny. Mówię do niego zrób aktualizacje, zrobił i wszystko się mu #!$%@?, dosłownie srodowisko cale się #!$%@?ło.

Ja na linuksach siedzę dobre 4-5 lat i wiem jakie to gówno.
  • Odpowiedz
@mati1990: No właśnie nie mogę XDDD
Chciałem zobaczyć, czy mój router można złamać przez Brute-Force na WPSa.
ALE SIĘ NIE DA NA VIRTUALU BO VIRTUALBOX NIE DAJE DOSTĘPU DO LISTY SIECI WIFI ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stopa86: problemem jest dysk hdd a nie system ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moj sluzbowy komp nie ma topowej specyfikacji, tylko poczciwa i3 6100 i 8gb ram. W polaczeniu z ssd smiga od kilku lat, nawet nie wiem kiedy sie aktualizuje
  • Odpowiedz
@czikapu:
Szanowny Panie,
jak Pan nie potrafi tak trywialnej rzeczy jak instalacja Ubuntu, to niech Pan zleci to profesjonalnemu serwisowi komputerowemu. Przecież w dzisiejszych edycjach Ubuntu można powiedzieć, że instalator sam prowadzi za rękę. No ale jak się jest osobą o brakach intelektualnych, to nawet umiejętność czytania ze zrozumieniem potrafi być problemem. Jeśli natomiast problemem jest sprzęt, to widocznie Pan użytkował go nieodpowiednio i coś Pan popsuł podczas swojego nieprawidłowego
  • Odpowiedz
ALE SIĘ NIE DA NA VIRTUALU BO VIRTUALBOX NIE DAJE DOSTĘPU DO LISTY SIECI WIFI

@czikapu: Do tego trzeba VirtualBox Extension Pack i przekazania urządzenia USB systemowi gościa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@czikapu: Akurat SSD M.2 zapis/odczyt ok 1000MB/s... na prywatnym lapku test SSD ale dwa razy wolniejszy. Tak czy inaczej aktualizacje trwają dłużej na win 10 - dodatkowo system podczas wyłączania jeszcze coś aktualizuje i każe czekać ().... już nie wspomnę jak kilka razy sam się restartuje bo jakaś duża aktualizacja tego wymaga. Na Linuxie wgrywa się update (nie na siłę, tylko co chcesz i ile
  • Odpowiedz
Od 3 dni próbuję zainstalować na laptopie Linuxa obok Windowsa i się #!$%@? nie da xD


@czikapu: No bo problemem jest windows ( ͡° ͜ʖ ͡°) Windows ma autyzm, zakłada jakieś durne dodatkowe partycje na dysku nie mówiąc nawet o co chodzi, generalnie usiłuje być mądrzejszy od użytkownika ale że ma autyzm to mu to za bardzo nie wychodzi (no chyba, że użytkownik ma jeszcze większy
  • Odpowiedz