Wpis z mikrobloga

tl;dr
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
-----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Linuxa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od 3 dni próbuję zainstalować na laptopie Linuxa obok Windowsa i się #!$%@? nie da xD
Lubuntu wywalało błąd po instalacji że coś z procesorem nie tak, Kali Linux w ogóle nie bootuje i nie obsługuje Secure Boot (KTÓRY MAMY ROK CHALO), a Ubuntu po prostu się wiesza xD
Serio, poczytajcie sobie tag #linux
https://www.wykop.pl/szukaj/wpisy/linux/
Ten system ma problem z absolutnie wszystkim, rzeczy typu:
-Automatyczne przełączanie na ekran laptopa po odpięciu kabla HDMI nie działa
-Coś się #!$%@?ło na amen ot tak
-Jakaś dziura, która umożliwia uzyskanie praw roota (XDDD)
-[Problemy ze zrobieniem instalki](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu 3 ostatnich dni XDD
Na większość spraw nie ma rozwiązania w ogóle.
No i nie wiem, większość osób które mają ten system srają się o jakieś nakładki dystrybucje, a jedynym programem jakiego używają to Mozilla Firefox i zyliard czujników temperatur procesora, czy aby ten Intel Pentium się nie przegrzewa XDDDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie że to dobra alternatywa dla Windowsa, ja #!$%@? XDDDD
-----
#linux #komputery #informatyka #gownowpis #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #windows i #apple (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta
Pobierz c.....u - tl;dr 
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
---...
źródło: comment_qqVevdY6RRlVo6Nxnd7olu47LxYxuYAq.jpg

Linuks to

  • Jakiś ułomny system dla dzieci 59.2% (936)
  • Dobra alternatywa dla innych systemów 40.8% (644)

Oddanych głosów: 1580

  • 100
@czikapu:
Słabe prowo.
Za SecureBoot stoi pokręcona historia i często do notebooków samemu trzeba doinstalować klucze żeby było to możliwe. Sporo przy tym mieszał M$ (tak jak od lat miesza przy rynku PC).

Dziura dotyczy w zasdzie Ubuntu i wszystkiego pokrewnego co korzysta z paczek snapa i snapd (które i tak chyba nie są tak powszechne jak flatpaki). Całe masy bazujące na Fedorce, SUSE, archu i innych distrosach problem ten nie
ale to laptop jest

@czikapu: To, że jest to laptop, nie ma znaczenia. O ile się nie mylę, to wynika to z tego, że dwa systemy naraz nie będą miały dostępu do tak "bliskich sprzętowi" funkcji karty WLAN, jak te związane z pracą karty w trybie monitorowania. Więc trzeba albo uruchomić system fizycznie na sprzęcie (live USB powinno wystarczyć, a przynajmniej u mnie wystarczało, gdy kiedyś z tym eksperymentowałem, ale miałem
@czikapu Linux jest spoko jak ktoś ma dużo wolnego czasu i lubi grzebać.

A teraz tak, żeby zainstalować na laptopie z dedykowana grafika trzeba wyłączyć domyślny sterownik od Linuxa przy instalacji oraz uruchamianiu. W grubie wpisz nomodeset zaraz po frazie quietsplash, po instalacji też to zrób, potem trzeba zainstalować sterowniki do grafiki, najlepiej z terminala, te pobierane są #!$%@? XD. Żeby móc zainstalować Ubuntu obok Windowsa pendrive musi być odpalony w Legacy
@czikapu:
Tak na serio to linux na desktopie moim zdaniem jest dobry dla dwóch grup ludzi, z obu granic dystrybucji (pojęcie statystyczne) wg skilla.

Po jednej stronie masz ludzi który chcą mieć przeglądarkę i podstawowy pakiet biurowy. EZ - firefox, lubre office i do widzenia.
Po drugiej stronie masz wymiataczy, którzy znają się na Linuxie na tyle aby z niego korzystać na co dzień.
Jeżeli jednak znajdujesz się w "centrum" dystrybucji
Pobierz menmikimen - @czikapu: 
Tak na serio to linux na desktopie moim zdaniem jest dobry d...
źródło: comment_VtlWXMUQAVXmlZDoJELoSS5CBdEecnQe.jpg
@czikapu To że zrobieniem instalki jest tak bardzo prawdziwe xDDDDD
Jak coś działa to fajnie, ale spróbuj zainstalować jakiś program, to z #!$%@? "dwukliku na exe/MSI" w windowsie, na Linuxie tworzy się #!$%@? Norymberga, z ręcznym przesuwaniem, modowaniem praw wykonywania i dodawaniu jakichś milionów repozytoriów czy tam innych modułów, aby po kilku godzinach czy dniach stwierdzić, że to #!$%@? warte bo i tak wersja 5.00.997.2136 jednego modułu wymaga wersji 3.4.5221 drugiego, ale