Wpis z mikrobloga

tl;dr
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
-----
Ja #!$%@? jak można w ogóle korzystać z Linuxa na domowym kompie XDDD
Przecież jakakolwiek integracja z tym systemem to mordęga.
Od 3 dni próbuję zainstalować na laptopie Linuxa obok Windowsa i się #!$%@? nie da xD
Lubuntu wywalało błąd po instalacji że coś z procesorem nie tak, Kali Linux w ogóle nie bootuje i nie obsługuje Secure Boot (KTÓRY MAMY ROK CHALO), a Ubuntu po prostu się wiesza xD
Serio, poczytajcie sobie tag #linux
https://www.wykop.pl/szukaj/wpisy/linux/
Ten system ma problem z absolutnie wszystkim, rzeczy typu:
-Automatyczne przełączanie na ekran laptopa po odpięciu kabla HDMI nie działa
-Coś się #!$%@?ło na amen ot tak
-Jakaś dziura, która umożliwia uzyskanie praw roota (XDDD)
-[Problemy ze zrobieniem instalki](https://www.wykop.pl/wpis/38941461/alez-ten-linux-#!$%@?-zainstalowalem-ubuntu-i-tro/)
A to wszystko w ciągu 3 ostatnich dni XDD
Na większość spraw nie ma rozwiązania w ogóle.
No i nie wiem, większość osób które mają ten system srają się o jakieś nakładki dystrybucje, a jedynym programem jakiego używają to Mozilla Firefox i zyliard czujników temperatur procesora, czy aby ten Intel Pentium się nie przegrzewa XDDDD
A, szkoda strzępić ryja na to w ogóle
W ogóle sugerowanie że to dobra alternatywa dla Windowsa, ja #!$%@? XDDDD
-----
#linux #komputery #informatyka #gownowpis #bekazpodludzi #laptopy
Zapraszam do dyskusji użytkowników #windows i #apple (σ ͜ʖσ)
#pytanie #ankieta
Pobierz c.....u - tl;dr 
linux ma autyzm a linuksiarze to jakieś dzieci
prove me wrong
---...
źródło: comment_qqVevdY6RRlVo6Nxnd7olu47LxYxuYAq.jpg

Linuks to

  • Jakiś ułomny system dla dzieci 59.2% (936)
  • Dobra alternatywa dla innych systemów 40.8% (644)

Oddanych głosów: 1580

  • 100
@Melcma: ja akurat w gry mało gram, ale nawet jeśli, to na Protona nie narzekam, jest z aktualizacji na aktualizacje coraz lepiej. Tak to głównie pakiet JetBrains cały, Firefox, Discord, Spotify i inne różne. Wszystko śmiga, nie mam powodów do narzekania, mniej grania - większa produktywność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czikapu: Napisałem raz, że z linuxa nie da się sensownie korzystać (sprzęty podpinanie telefonu, usb, itp itd) to mnie #!$%@? zminusowały kuce drąc się w komentarzach, że #!$%@? się znam na systemach, bo on ma archa którego 3 miesiące modował i nic mu się nie psuje XDDDD

Nie żeby coś, ale próbowałem z 4 dystrybucji i gówno straszne, na serwery może tak, dla zwykłego użytkownika zawsze wygra windows.

Pozdrawiam :)
@tellet: serio masz takie problemy? Na jakiej dystrybucji? W sensownych instalacja pakietu ogranicza się razej do nazwamenedżerapakietow -flaga nazwa pakietu, enter i gotowe. Ewentualnie, jeżeli ktoś ma alergię na terminal, to są graficzne menedżery pakietów, gdzie wystarczy kliknąć install obok tego, co chcemy zainstalować. Nawet to łatwiejsze od windowsa, gdzie program jeszcze z odpowiedniego źródła musisz znaleźć w necie.

Chyba, że próbujesz instalować coś, co jest przez linuxa nie wspierane, bo
@czikapu: Mi się tylko raz Mint spierdzielił ot tak po update, nie chciało się załadować środowisko graficzne. Problemem była... niekompatybilna ze zupdatowanym kernelem wersja virtualbox, cudem to wpadłem na jakimś forum.

Czasem #!$%@? ale używam na co dzień i jestem zadowolony, Windowsa włączam rzadziej niż raz na miesiąc.
Brak wirusów które do Windowsa się potrafią się dostać dosłownie z powietrza do mnie przemawia. Uwierz mi znam się na komputerach a kiedyś
@czikapu: Ja tak nie wiem, używam Linuksa od 20 lat, windowsa przestałem używać jak była Vista. W pracy mam laptopa z Windowsem 10 i uważam, ze to Windows ma autyzm. Przykład to skype, który zawiesza mi się 4 razy dziennie. Ostatnio chciałem naprawić problem w pracy, który powodował niedostępność serwisu dla klientów. Problem był taki, ze Windows zaczął się aktualizować, bo it coś wymusiło. Szef do mnie dzwoni z Ameryki i
@czikapu: Wszystko kwestia przyzwyczajenia, Linux jest dość różny od Windowsa przez co na samym początku pewne rzeczy wydają się nielogiczne. To trochę jak z goleniem się maszynką na żyletki. Póki nie spróbujesz to wygląda jak jakieś hipsterskie gówno. Potem zaczynasz, idzie jak krew z nosa, #!$%@?, ale jak z jakiegoś powodu przetrwasz ten trudny pierwszy okres zaczynasz zauważać jak dobra decyzja to była. Ogólnie, jeśli nie potrzebujesz grać w gry, Linux
@czikapu: Instalowałem ostatnio Linux (dokładniej Kubuntu) obok Windowsa 7 i udało mi się to zrobić. Najwięcej problemów miałem z bootowaniem, żeby mi komputer wystartował tak jak chcę (czyli żebym miał odpowiednie wpisy w Grub2, ale tu wystarczył Boot Repair). Jednak mam o tym Kubuntu złą opinię bo chciałem kiedyś sobie ułatwić życie i zrobić dwie ikonki na pulpicie do uruchamiania Firefoxa, każda miała uruchamiać inny profil. Nie udało mi się tego