Wpis z mikrobloga

Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie jest dziki, od kilku godzin miauczał, od razu się łasi do człowieka. Na 99% jest bezdomny.

Poradzcie co zrobić dopóki wet będzie otwarty bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i dopiero szukam informacji w internecie. Na razie siedzi w wannie ze względów higienicznych i fizjologicznych.

#pokazkota #kitku #kiciochpyta #koty #pomocy #zwierzaczki
Pobierz lazzyday - Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie j...
źródło: comment_LlKUTdC3NQCV0AXe2hRw5VuubBvyz9EZ.jpg
  • 127
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lazzyday: kot i tak wszędzie będzie wchodził. Jak już, to możesz nauczyć kici tylko paru miejsc gdzie jej naprawdę nie wolno, ale to i tak u kota bardzo ciężkie. Poza tym koty z natury lubią być wysoko, bo czują się bezpieczniej i mogą obserwować tereny, więc zabranianie kotu w ogóle wskakiwać na wszystko jest raczej słabe i wbrew naturze.

Jak z ręcznikiem nie da rady, to możesz próbować czyścić uszka jak
Próby zniechęcenia jej do wskakiwania na przedmioty są całkowicie daremne, próbuje aż do skutku (na zdj).

@lazzyday: Nic to, musisz chałupę przemeblować i pochować graty, które mogą upaść i się potłuc :) Jak kot nie śpi, to zwykle jest ruchliwy i lubi się wspinać, żeby być wysoko i mieć dobry punkt obserwacyjny. Z tego samego powodu lubią np. siedzieć w pudełkach – mając świadomość, że naokoło mają ścianki pudełka, czują się
@Tymbarko @sunrise_ @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igzen @mirko_KroKop @catch @night_witch95 @czar_Pekla @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka @KornixPL @xXx_perun_xXx @Kerigun @tompl @MolibdenowyTadeusz @madzja @SergioMinetti @Kompot12 @BaRi @zeek @webdruid @wellfcuk @Pangia @Ragnarokk @mem1000 @ostatnie_tango_w_przasnyszu @karmelkowa @doskonale_sobie_radzisz @catch @igzen @Dziwnaiwredna @Valg

Nocka/Luna/Kulka (in progress) ma się dobrze, między pozowaniem do zdjęć a atakowaniem moich stóp znajduje czas na wsuwanie zarówno suchej jak i mokrej karmy i spanie.

Od kiedy nabrała sił wychodzi z niej coraz częściej dzikość, zabawki są
Pobierz lazzyday - @Tymbarko @sunrise @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igzen @mirkoKroKop...
źródło: comment_zF5IFIggX7U0gtQHqxmKpbNwfX7WpDPQ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lazzyday: to za kark trzymaj jedną ręką, ewentualnie jakieś lekkie klipsy, które jej zaciśniesz na karku. Szczególnie mały kotek powinien być po tym nieruchomo, bo tak matka łapie je w zęby, też kiedy je karci. Może tak Ci się uda czyścić uszka. Ale sam płatek kosmetyczny powinien wystarczyć, szczególnie po takim płynie.
Mnie też drapie i gryzie w ramach zabawy, więc koniecznie muszę jej skrócić pazury u weta.


@lazzyday: Nie, musisz ją uczyć, że w ten sposób się nie bawimy. Ja moje oduczyłam pacnięciem w łeb i fuczeniem (tak robią to kotki, żeby zdyscyplinować swoje małe), także ten... xD

bo czytałem w necie żeby rozpuszczać wosk i zgarniać płatkiem do demakijażu brud ze świerzbowcem z zewnętrznej strony. Tak też robię, plus trochę wacikiem.
@slepauliczka @Tymbarko @sunrise_ @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igzen @mirko_KroKop @catch @night_witch95 @czar_Pekla @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka @KornixPL @xXx_perun_xXx @Kerigun @tompl @MolibdenowyTadeusz @madzja @SergioMinetti @Kompot12 @BaRi @zeek @webdruid @wellfcuk @Pangia @Ragnarokk @mem1000 @ostatnie_tango_w_przasnyszu @karmelkowa @doskonale_sobie_radzisz @catch @igzen @Dziwnaiwredna @Valg

Aktualizacja: Nocka zadomowiła się już u nas na dobre, przyjmuje z apetytem wszystkie pokarmy, uszka ma już w całkiem dobrym stanie. Dostała dodatkowy puchaty jasiek na tymczasowe legowisko który bardzo sobie upodobała.

Niestety odkryła brudną szczelinę między
Pobierz lazzyday - @slepauliczka @Tymbarko @sunrise @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igze...
źródło: comment_rq4znu5tkfF5eJvfGaLUQElKOpnzCbz6.jpg