Wpis z mikrobloga

Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie jest dziki, od kilku godzin miauczał, od razu się łasi do człowieka. Na 99% jest bezdomny.

Poradzcie co zrobić dopóki wet będzie otwarty bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i dopiero szukam informacji w internecie. Na razie siedzi w wannie ze względów higienicznych i fizjologicznych.

#pokazkota #kitku #kiciochpyta #koty #pomocy #zwierzaczki
Pobierz lazzyday - Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie j...
źródło: comment_LlKUTdC3NQCV0AXe2hRw5VuubBvyz9EZ.jpg
  • 127
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lazzyday: animonda vom feisten kitten - w zoologicznym dostaniesz, kosztuje ok. 4 zł za małe opakowanie, kup na próbę, to ma ponad 80% mięsa i żadnych wypełniaczy, wszystkie koty które znam młócą tę karmę jak opętane
@catch: napisałam, że w razie czego pomogę :) Póki co tu jest dużo fajnych porad. Też polecam Animonda von Feinsten kitten, można dodać trochę mleka skoro lubi, tylko uważać na sraczki. Lepiej tolerowane i mniej alergizujące w razie czego jest kozie. Albo kupić w zoologicznym małą porcję napoju mlecznego dla kotów do dosmaczenia, skoro smakuje kotu mleko. Jeśli stała mu się jeszcze nie spodobała, to ten pasztecik z odrobiną mleka możliwie
@lazzyday: i też odradzam Whiskas. Będą sraczki i przez to, że ma dużo chemii smakowej, mały potem może nie chcieć innej. Pasztecik + trochę mleka dla smaku + trochę ciepłej wody powinny zrobić robotę. Jeśli nadal będzie usilnie odmawiał jedzenia, to taką papkę można zainstalować kitkowi strzykawką :) Wkładamy bokiem do pyszczka i pomału wciskamy. W końcu załapie. Jak nie to, to na palec i dać do polizania. Możesz też kupić
Przygotuj się też do tego, że z czasem jak urośnie to lepiej cenniejsze, kruche rzeczy pochować albo zabezpieczyć, bo kotek może trochę broić i w czasie wyskoków i podbojów wszelakich szaf, telewizorów, zasłon, parapetów może strącić dupskiem, albo łapencją daną rzecz. Tak wiesz, przygotuj się na wszelki wypadek mentalnie i nie dziw się, jak rano zobaczysz na podłodze rozwalony kwiatek xD. A i z racji czarnego kotka, sprawdzaj wieczorem miejsca na które
Wydaje mi się, że kupowanie ''specjalnego'' jest tylko przepłacaniem, bo obstawiam, że trochę ono kosztuje

@night_witch95: 3 czy 4 złote za taki kartonik 100 ml, w praktycznie każdym większym zoologicznym można takie kupić.
@lazzyday: Kup mu parę saszetek mokrej karmy dla kociąt, nawet możesz to trochę jeszcze rozdrobnić później i podsuwaj mu, aż któreś zje. Kumaty sprzedawca coś ci doradzi.
@lazzyday: A też miałam napisać, żebyś odrobiną mleka zalał, a w końcu zapomniałam xD Ale widzę, że każdy ma podobne pomysły. Kiciuś w końcu załapie, że to drugie to też dobre jedzonko :P Trzeba tylko systematycznie uczyć i podsuwać pod pyszczek.

@Pangia: Czyli jednak sporo jak na 100 ml. Weź pod uwagę, że mleko jednak nie jest stałym pokarmem, trzeba go dużo dawać. Nie mowa już o tym kociaku, bo
@lazzyday jak co też miałem problem z ponad dwu miesięcznym nie jedzącym kotem. Jak robiłem sobie jajecznicę to pomyślałem a co mi tam i wrzuciłem obok serc drobiowych w misce samo żółtko. Za drugim podejściem do lizania żółtka zaczęła #!$%@? a wcześnie tylko mleko :D
@Tymbarko @sunrise_ @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igzen @mirko_KroKop @catch @night_witch95 @czar_Pekla @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka @KornixPL @xXx_perun_xXx @Kerigun @tompl @MolibdenowyTadeusz @madzja @SergioMinetti @Kompot12 @BaRi @zeek @webdruid @wellfcuk @Pangia @Ragnarokk @mem1000 @ostatnie_tango_w_przasnyszu
@karmelkowa
@doskonale_sobie_radzisz
@catch
@igzen

Nocka (imię robocze) ma się dobrze, dała się przekonać do stałego pokarmu i wody. Leki przyjmuje be problemu, ale czyszczenie uszu jest bardzo uciążliwe (cierpliwość nie jest jej mocną stroną). Próby zniechęcenia jej do wskakiwania na przedmioty są całkowicie daremne,
Pobierz lazzyday - @Tymbarko @sunrise @PanPapryk @Twinkle @frytusia @Valg @igzen @mirkoKroKop...
źródło: comment_hfoQgWemNkmnTUWchBTLcLFqLC2Gj8qA.jpg