Wpis z mikrobloga

  • 207
Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie jest dziki, od kilku godzin miauczał, od razu się łasi do człowieka. Na 99% jest bezdomny.

Poradzcie co zrobić dopóki wet będzie otwarty bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i dopiero szukam informacji w internecie. Na razie siedzi w wannie ze względów higienicznych i fizjologicznych.

#pokazkota #kitku #kiciochpyta #koty #pomocy #zwierzaczki
lazzyday - Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie j...

źródło: comment_LlKUTdC3NQCV0AXe2hRw5VuubBvyz9EZ.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • 26
@sunrise_
@PanPapryk
@Twinkle
@frytusia
@Valg
@igzen
@mirko_KroKop
@catch
@night_witch95
@czar_Pekla
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka
@KornixPL
@xXx_perun_xXx
@Kerigun
@tompl
@MolibdenowyTadeusz
@madzja
@SergioMinetti
@Kompot12
@BaRi
@zeek
@webdruid
@wellfcuk
@Pangia
@Ragnarokk
@mem1000
@ostatnie_tango_w_przasnyszu

Kiteł był ze mną rano u weta, niestety objawy typowe dla znajdy: miał taki świerzb w uszach że nic nie słyszał, zarobaczony, dostał antybiotyk, maść, zastrzyk i ręcznie usunięto syf z uszu. Płeć raczej piękna, aczkolwiek "na 100% będzie wiadomo przy kolejnej wizycie (?)" dostałem
lazzyday - @sunrise 
@PanPapryk 
@Twinkle 
@frytusia 
@Valg 
@igzen 
@mirkoKroKop 
@c...

źródło: comment_aTxGmrYFSeaBG3M9vCqMiJ9T7fvlWXv4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lazzyday: Pytanie czy nie je, bo nie lubi czy nie umie jeść? Możesz też spróbować z suchą karmą. Może surowe mięsko lepiej mu podejdzie? Możesz mu też rozdrobnić na papkę tą mokrą karmę i po trochu wsadzać do pyszczka, żeby się przekonał. Próbuj też kupować mu różne firmy i smaki. Gorszej jakości karmy śmierdzą. Nie raz widziałam, jak kot próbował ''zakopać'' łapką taką karmę xD Musisz kombinować.
  • Odpowiedz
@lazzyday: kup suchą karmę dla małych kociaków - tylko uważaj, małe dranie czasem mylą to z kuwetą :D

u mnie wpieprzały żwirek, u niektórych załatwiają się do karmy :D

możesz spróbować dać po ziarenku do buzi niech zobaczy, że to karma - ja tak swojego nauczyłem

no i jeszcze kwestia miski - miska powinna być płytka bo koty nie lubią głębokich miseczek - najlepszy będzie malutki talerzyk

  • Odpowiedz
@lazzyday: Niestety, z karmą nie pomogę, ale to byłoby marnotrawstwo, pozbywać się całkiem dobrego kota. Oby został już z Tobą. :)
Wołaj przy następnym progresie i jak już go nazwiesz.
  • Odpowiedz
@lazzyday: Wet nie polecił jakiejś karmy? Może po prostu nie ma apetytu przez chorobę, osłabienie, stres. Ja bym spróbowała innej karmy, ewentualnie jakiejś lepszej karmy suchej, ale namoczonej w bulionie (takim naturalnym i bez soli, wystarczy ugotować np. kaczą szyjkę w małej ilości wody, bez przypraw i po ostudzeniu zalać suchą karmę - bezzbożową oczywiście). On(a) musi jeść, żeby nabrać sił, więc każdy sposób jest dobry. Nawet wstępne wyciśnięcie bulionu strzykawką
  • Odpowiedz
@lazzyday: Zapomniałabym - dla pełni komfortu i odstresowania włóż do legowiska butelkę z ciepłą (nie gorącą) wodą, butelkę dla pewności owiń kocykiem, czy ścierką. Chyba że masz termofor. Ewentualnie ty lub ktoś z domowników jesteście termoforami (przychodzi do was?).

@frytusia gdzie jesteś jak jesteś potrzebna? ()
  • Odpowiedz
@lazzyday: No to może zwyczajnie żarełko mu nie podpasowało. Podskocz do jakiegoś sklepu i kup kilka saszetek na spróbowanie, takich z sosami najlepiej. Jak nie chce pić, to ja bym profilaktycznie wciskała po kilka kropelek wody strzykawką do pyszczka, bo może wyglądać na zdrowego, ale zaraz mu przejdzie jak się odwodni. Bez jedzenia wytrzyma dość długo, więc tym bym się nie martwiła aż tak, chyba że do wieczora niczego nie ruszy,
  • Odpowiedz
  • 3
@lazzyday fatalna karma :( kup mu coś na zasadzie musu, wiem, że sheba mają musy, kociak którego znalazłam wcinał tylko to na początku
  • Odpowiedz