Wpis z mikrobloga

JAZDA AUTOMATEM:
-Wybierz Drive
-Puść hamulec
Czerwone światło? Wciśnij hamulec. Zielone? Zdejmij nogę z pedału hamulca.
Ruszasz pod górę? Puść hamulec i jedź.
A MANUAL, #!$%@?:
JEDYNKA DWÓJKA 25 TYSIĘCY OBROTÓW, A MOŻE 30 TYSIĘCY, ILE TO BYŁO, TRÓJKA CZWÓRKA DWÓJKA STAJESZ JEDYNKA NOGA HAMULEC SPRZĘGŁO DELIKATNIE POPUSZCZASZ SPRZĘGŁO, #!$%@? ZGASŁO CI AUTO, DOBRA JESZCZE RAZ, JEDYNKA, DWÓJKA, TRÓJKA, GÓRKA, ZAJEBIŚCIE, TERAZ JEDNOCZEŚNIE RĘCZNY, SPRZĘGŁO I GAZ.
Czemu w Polsce automaty nie są tak popularne i ludzie dalej jeżdżą z tym gównem bo nie wiem
#motoryzacja (czekam na gównoburzę xD) #niebieskiepaski #rozowepaski #ankieta #pytanie #pytaniedoeksperta #gownowpis
#prawojazdy zdałem na tym gównie w manualu
Pobierz
źródło: comment_cx5Y3RqQRFEbZ5IYltxIC4FHU2oU9dES.jpg

jaka skrzynia

  • manual 40.3% (985)
  • automat 59.7% (1457)

Oddanych głosów: 2442

  • 144
@czikapu: jakby mnie było stać na jakieś auto z segmentu premium z #!$%@?ą skrzynią to spoko automat może być.
Niestety w większości aut dla ludu, które mają więcej jak 6lat, automaty zmieniają biegi jakby byly niedorozwinięte. Kickdown jakby nie istniał.
Ponadto koszty wymiany oleju + ewentualne naprawy, dodatkowo zniechęcają, chociaż gdybym wygral w totka, to na daily automacik jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A MANUAL, #!$%@?:

JEDYNKA DWÓJKA 25 TYSIĘCY OBROTÓW, A MOŻE 30 TYSIĘCY, ILE TO BYŁO, TRÓJKA CZWÓRKA DWÓJKA STAJESZ JEDYNKA NOGA HAMULEC SPRZĘGŁO DELIKATNIE POPUSZCZASZ SPRZĘGŁO, #!$%@? ZGASŁO CI AUTO, DOBRA JESZCZE RAZ, JEDYNKA, DWÓJKA, TRÓJKA, GÓRKA, ZAJEBIŚCIE, TERAZ JEDNOCZEŚNIE RĘCZNY, SPRZĘGŁO I GAZ.


@czikapu: jeśli myślisz, że obsługa skrzyni manualnej w samochodzie jest wymagająca to sprawdź jak wygląda zmiana biegów w motocyklu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Automaty są owszem wygodne do miasta, ale nie są najwspanialsze bo już dawno byśmy manuale pogonili.


@wojtoon: tam gdzie cena gra mniejszą rolę a wygoda większą manuale już dawno pogonili. Nie kupisz wielu pełnowymiarowych aut premium z ręczną skrzynią.
@czikapu: ciekawe czy 50 lat temu jak wprowadzali synchronizatory to też byli tacy co #!$%@?, że oni to wolą mieć kontrolę i czuć auto XD. Ja jeżdżę z manualną skrzynią, bo lubię zmieniać biegi, ale nie oszukuję się, że robię to lepiej niż komputer.

Automaty są owszem wygodne do miasta, ale nie są najwspanialsze bo już dawno byśmy manuale pogonili.


@wojtoon: przecież są kraje, w których praktycznie w osobówkach pogonili.