Wpis z mikrobloga

Alkohol to narkotyk, sklasyfikowany tuz za Heroina w rankingach sily uzaleznienia. Teraz sobie wyobrazcie jak bardzo alkohol wszedl w kulture, jak bardzo zostal zaakceptowany przez spoleczenstwo skoro nawet tutaj na wykopie znajda sie ludzie ze zdjeciami alkoholu i piszacy
"Patrzcie wlasnie pije piwko i ... ogladam film, mecz"
"Patrzcie wchodzi zimna vodeczka i zaraz bedzie wesolo"

To tak jakby porownywalnie ktos walil w sobie w zyle i pisal na mikro
"Wlasnie bedzie wstrzykiwal sobie heroinke" i poklask, aprobata albo odpowiedzi o podobnej tresci "stary ja tez wlasnie zaczynam impreze"

Niczym nie rozni sie alkoholik od narkomana (cokolwiek cpie) obydwoje reguluja sztucznie uczucia lub uciekaja od problemow narkotyzujac mozgownice.

#przemyslenia #alkohol #narkotyki #alkoholizm
Pobierz wdvefbrgn - Alkohol to narkotyk, sklasyfikowany tuz za Heroina w rankingach sily uzal...
źródło: comment_iRiBLFB8GTruCjU96PsxyIWrJGls0L3p.jpg
  • 210
@wdvefbrgn: wystarczy choć raz w życiu wypić >200 ml wódy, żeby wiedzieć jak duży wpływ trunki mają na mózg. Ale ja bym tak bardzo nie demonizował używek. Life is life i zamulenie umysłu od czasu do czasu na pewno nie zaszkodzi. Gorzej jak zapijasz wyłącznie smutki, wtedy to chyba lepiej odstawić alko/narko na dłuższy czas.
@wdvefbrgn: Jasne, że tak. Ale nie uważam się za kogoś kto "zaczyna". Nie zdziwiłbym się, gdybym pił mnej i rzadziej od Ciebie :)

Co do wpisu bardzo dobry. Nikt nie zdaje sobie z tego sprawę ile osób alko zniszczyło. Bez podziału na płeć czy poziom inteligencji...
@wdvefbrgn: Kurcze, to aż tak było źle? Ja alkohol piłem w wieku 17-20 lat dużo, imprezy osiemnastki. Teraz browar na miesiąc wódka może raz na kilka miesięcy.. jakoś nie mysle o tym i piję dopiero jak ktoś postawi ewentualnie jak jest jakaś większa okazja. Bez niej wole być kierowcą, bo jade do domu kiedt chce :)
@krolwsi jeśli jest jak piszesz to problemu nie masz ją piłem codziennie po2-3 piwa. Miałem już dość wstawania na pół kacu zmęczony, duży brzuch itp. Dlatego uważam że to narkotyk bo pociągnął mnie, też kiedyś piłem okazjonalnie...

Ale to już było i mam nadzieję nie wróci podoba mi się życie bez alko odbudowalem dawne pasję. Jest dobrze.
@wdvefbrgn: Picie 2/3 browarów dziennie uważam za patologię.. Za patologię uważam też podejście niektórych:

Cały tydzien nic nie piją, przyjdzie weekend i piątek sobota w opór...
Alkohol to narkotyk, sklasyfikowany tuz za Heroina w rankingach sily uzaleznienia.


@wdvefbrgn: Pokaż mi proszę te badania. Alkohol to gówno ale nie ma porównania z siłą jaką uzależnia heroina ani szkodliwością czysto fizyczną (społeczny aspekt to co innego, tu się zgadzam że jest to najgorsza używka ever). Od heroiny można wyrobić sobie silną fizyczną zależność po paru zaledwie użyciach, słyszałem głosy że nawet po jedynym. Alkohol okazjonalnie ludzie piją latami nie
@TwoWolves są rankingi wystarczy poszukać w internecie wpisz najbardziej uzaleznjajace narkotyki czy substancje i poczytaj. Sam byłem zdziwiony że alkohol prawie na równi z kokaina czy amfetamina.