Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@some_ONE: Dzień dobry nie stosuje w korespondencji mailowej ponieważ jest wątpliwość kiedy druga osoba czyta wiadomość. Jeśli ktoś przeczyta dzień dobry wieczorem to jest to głupie. równie dobrze możesz napisać Dobry wieczór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BubbleGun: Już to wyżej napisałem, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedział. ale czego ja oczekuje od operatora linii produkcyjnej xD

@Infamiee: To jest problem wykładowców bo są zacofani. Podobnie za granicą nie używa się zwrotów Mr., Mrs., Miss i Ms, tylko Dear I odrazu imię, nawet jak piszesz do CEO.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Jaracz_Joint: możesz napisać Panie Profesorze, Panie doktorze. Nigdy nie pisać po imieniu, bo nie jesteś na ty z wykładowcą, ani nie utrzymujesz z nim dłuższej korespondencji.
Nigdy nie piszesz witam, dzień dobry, cześć. To nie jest problem wykładowców, tak mówią zasady savoir vivre. Jak sam mówisz, w Anglii używa się dear co oznacza drogi, co możesz także użyć w Polsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Infamiee: O, Panie profesorze jest jak najbardziej prawidłową formą. Zachowujesz jego tytuł o który tak się srają :) Ale nie Szanowny.

Nigdzie nie wspomnialem że po polsku należy zwracać się po imieniu, przytoczyłem tylko że tak robi się w angielskim - tam nie ma "Panowania".

Witam jest dopuszczalną formą jak nie wiesz do kogo piszesz, czy to będzie Pan Pani czy profesor czy doktor. Niestety ludzie powtarzają sobie tą bzdurę cały