Wpis z mikrobloga

Halko biegacze! Mam takie pytanie, jak radzicie sobie z bieganiem zimną w takim mieście jak Kraków? Jest jakakolwiek możliwość by biegać przy takim smogu? Czy te maski antysmogowe dają radę i czy jest to bezpieczne? Uprzedzając siłownia nie wchodzi w grę :/

#bieganie #krakow
  • 9
@mgdky: Widuje dużo osób biegających bez masek.

Czemu siłownia nie wchodzi w grę? Może warto poświęcić te 2 miesiące na poprawę stabilizacji/prehaby/wzmocnienie mięśni i ew. treningi na bieżni czy inne formy (ergometr wioślarski, airbike, rowerek)?
@mgdky: 69zł/miesiąc to niezbyt duży budżet.

W każdym razie, da się przeżyć biegając w takich warunkach, może omijając najgorsze dni. W maskach biega się średnio z tego co słyszałem, głównie z powodu dużej ilości wody która zbiera się z pary wodnej, szczególnie w zimne dni.
@Matemit: taka mała rada, nie mierz wszystkich swoją miarą. Dla mnie w tym momencie nie ma mowy o wydaniu 70 zł na siłownie + opłata aktywacyjna. A co do maski to właśnie boje się o te zanieczyszczenia w powietrzu, bo jednak jak się biega to oddycha się znacznie głębiej :/
@mgdky: tylko, że dobra maska będzie kosztowała więcej niż te 70 zł. Albo biegasz w masce i liczysz się z wodą albo godzisz się z zanieczyszczeniem. Jeszcze możesz zrezygnować. Innych opcji nie widzę