Wpis z mikrobloga

Nowe Orange Pi 3 ma w sobie chyba wszystko, czego brakowało fanom Raspberry Pi. Wydajny procesor, wbudowana pamięć eMMC, USB 3.0, prawdziwy gigabitowy ethernet, wbudowany odbiornik podczerwieni, a nawet złącze mPCIe. Cena równie atrakcyjna - czy będzie hit?
Szczegóły ( ) Orange Pi 3 – godny następca dla Raspberry Pi 3?

#forbot #raspberrypi #majsterkowanie #technologia #ciekawostki #programowanie
Forbot - Nowe Orange Pi 3 ma w sobie chyba wszystko, czego brakowało fanom Raspberry ...

źródło: comment_GWx8JlOI4L864c2buAqQDeqRW0jB739p.jpg

Pobierz
  • 38
@Forbot: Czy istnieje jakiś SBC, który ma 4 SATA? Mam kilka nieużywanych dysków w domu i chciałem coś z nich sklecić, pobawić się, zrobić może jakiś pseudo NAS, ale jedynie co jestem w stanie znaleźć co ma 4 SATA to jakieś małe płyty główne z x86...
@renq

Czy istnieje jakiś SBC, który ma 4 SATA?

Obawiam się, że kilka razy taniej i prosciej bedzie ci tego x86 zatrudnić. Zwlaszcza ze jeszcze trzeba by 1Gbit ethernet i software sensowne (chyba że cenisz swoj czas duzo niżej niz ukrainskie sprzataczki, i chcesz odkrywac koło na nowo, gdy już są całkiem dobre np freenas, raidator i inne gotowe systemy).
Na budzetowego nas-a najtaniej chyba polować na hp microserver n36 - 4
@Forbot: Na papierze pięknie ale mam Orange Pi Lite 2 na H6 i choć sprzęt ma już prawie rok to nadal nie ma jakiegokolwiek sensownego buildu debianowego. Połowa rzeczy nie działa, proc ciągle #!$%@? 1,8 każdym rdzeniem, więc bez radiatorów i fana masz throttling na dzień dobry. Nope nope nope.
Potrzebuje czegoś do 200 zł.

Chce aby miało dobre wsparcie tak jak Raspberry pi3 (które posiadam i lubię) i podzespoły takie jak OrangePi 3.

Chciałbym używać tego mini komputera jako przenośnego komputera który przeważnie będzie leżał w samochodzie i będzie podłączony pod PowerBank z USB-C PowerDelivery 3.0 (oferuje on na 5V maksymalnie 3A).

Sterownie będzie się głównie odbywało za pomocą Bluetooth 5.0 (moja S9 oferuje obsługuje 5) i Wifi AC. Interfejs to
@Forbot: Znajdź mi lepiej Rock pi 4 w ludzkiej cenie, nie po to reklamują się za 39$, żeby resellerzy zgarniali drugie tyle, najtaniej bieda wersja 1gb A widziałem za jakieś 58€, dodać do tego radiator, adapter m2 i emmc i wychodzi 100€ (,)

za tyle to już jest x86, a mi zależy na obsłudze taniej kamerki na CSI z długą taśmą (~1metr), wydajnością, przepustowością itd...

Ciekawe czy