Wpis z mikrobloga

Cześć, trochę czasu minęło od tamtego postu. Jak to było "op will surely deliver"? No więc dowożę.

Przez te kilka miesięcy trochę się zmieniło(przede wszystkim firma cateringowa ( ͡° ͜ʖ ͡°), oprócz tego była kilkumiesięczna przerwa w zamawianiu pudełek), ale nie zmieniło się jedno. Mianowicie, złodziej zawsze pozostanie złodziejem.

Po lekkiej przerwie w zamówieniach, dosłownie ~tydzień/dwa temu zrobiłem powrót do zdrowszego jedzenia i zamówiłem dostawy. Wszystko spoko przez pierwsze kilka dni. Niestety gdy tylko nadarzyła się potencjalna okazja, to wstałem rano z wielkim w ustach ch.. niesmakiem, który utrzymał się przez cały dzień. Dzień w którym byłem głodny, bo pudełek na wycieraczce nie odnotowałem xD Razem ze mną pustkę odczuł współlokator, którego pudełka również zostały prostacko mówiąc #!$%@?.
Cóż, zagotowałem się niemożebnie, już miałem iść lekko mówiąc posunąć się do rękoczynów w kierunku mojego potencjalnego prześladowcy, ale tak w sumie nie miałem nadal żadnego dowodu. (ah, próbowałem po tamtym wpisie patentu z nitką i puszkami za drzwiami - taka typowa hehe zarzutka XD - ale niestety bait nie został połknięty, zdjęcia wrzucę w komentarzu jak je jeszcze znajdę)
Więc stanęło na tym że najlepiej będzie to jakoś zarejestrować - jak pomyślałem, tak zrobiłem. Pożyczyłem kamerkę samochodową, podkleiliśmy do wizjera i czekaliśmy. Po pierwszej próbie - rozczarowanie jak przy wynikach totolotka - zarzutka w pudełkach ponownie nie połknięta.
Natomiast dnia kolejnego (dzisiaj) nastąpił przełom - rano wstałem, ponownie podmieniłem pudełka z wycieraczki na puste z jakimś obciążeniem w postaci śmieci - i CYK. Poranne łowy zakończone sukcesem. Efekty w linku niżej.

Powiedzcie mi lepiej czy warto bawić się w zgłaszanie tego na policję, czy lepiej od razu przejść się i wyperswadować mu, że najmniejszym jego problemem będą wieczorne wizyty policji gdy tylko puści głośniej muzykę (a zdarza się to często do późnych godzin)?

Tutaj link do nagrania - mordy jako takiej nie widać więc mam nadzieję, że nie będę niedługo gnił w Sztumie.

Wołam jeszcze ludzi plusujących i komentujących tamten wpis - wybaczcie jeśli zawołam za dużo, niestety ciężko wyodrębnić osoby, które chciały być wołane.

I tagi takie same jak wtedy: #catering #dietapudelkowa #mirkokoksy
  • 141
@xadereq: Ostatnio mi znajomy opowiadał jak mu sąsiad rower ukradł i nie tylko.

A koleś to typowy Seba. Nawet ma tak na imię xD Więc trochę strach co zrobi.

Jak się znajomy zapytał policjanta w rodzinie czy ma zgłaszać, że to jego sąsiad to powiedział, że nie.

Uprzedzając reakcję, jak już się dowiedział, że to sąsiad mu rower ukradł to policja już miała jego dane, więc brak zgłoszenia z jego strony
@xadereq a gdybyś zostawił tam zwykle jedzenie doprawione np czymś gorzkim albo mega pikantnym? :) Np duża ilością tabasco. Przecież to nie przestępstwo a miałby nauczkę. Ewentualnie jakaś ultra ostra papryczka?
@xadereq:

„Ehh… Taki fajny post a tyle kombinatorów obesrańców-społeczniaków co myśla, że na komendzie coś zmienią... Wiesz co się zmieni? Będą mieli Twoje nazwisko i jak cokolwiek będziesz miał z nimi wpólnego to wyskoczy notatka: @xadereq #!$%@? hipsterską szamę i doniósł na somsiada pijaczka, że mu kradnie sałatę. Te przegrywy wyżej to prawdziwi criminal masterminds, naoglądali się netflixa i rzygają tym gównem na mirko. Wy na Marsie żyjecie czy jaki grzyb?
@xadereq a nie mógłbyś specjalnie zamówić raz czegoś mega ostrego? Ewentualnie możesz liczyć że nie zauważy albo jeśli są styropianowe albo foliowe to możesz próbować stopić rozgrzanym kawałkiem metalu. Ewentualnie przebić się igłą i wstrzyknąć do środka coś mega ostrego. W przypadku cienkiej igły nie ma bata żeby zauważył
@xadereq przede wszystkim olej wszystkie rady pod tytułem "zażądaj zapłacenia xxx" to szantaż i jeszcze za to bekniesz. Zgłoś sprawę na policję o załatwiaj wszystko oficjalnie. Z samym typem się nie kontaktuj, bo nic nie ugrasz z patusem.
PS. czy 1L kreta zmieszanego z wódką w butelce po wódce wystawiony w torbie na klatce to jest usiłowanie zabójstwa?


@pozytrum: Jest karalne jak cholera.

@xadereq: Dokumentuj do momentu przebicie progu z kk (nie pamietam, czy teraz to 1/4 minimalnej czy 500 zeta), potem sie dojedzie na gruncie karnego i cywilnego.

Jak ma emeryturę stary dziad i jest typowym polaczkiem-januszkiem to jeszcze na tym geld wyciągniesz.
Jest karalne jak cholera.


@hehenuanek: (pomijam już, że zabójstwo to przesada)

Jak ktoś mi udowodni, że próbowałem komuś zrobić krzywdę? Butelkę kupuję i wypełniam w lateksowych rękawiczkach, żadnych odcisków.

Jeśli zapuka policja, mówię, że nigdy nie widziałem tej butelki i nie wiem, o co im chodzi.
Jak mi udowodnią, że jest inaczej?

Ale taki pan pijak którego cudem odratowali twierdzi, że to pan zostawił!!11oneone


Już to widzę. Sam motyw by wystarczył?