Wpis z mikrobloga

Cześć, trochę czasu minęło od tamtego postu. Jak to było "op will surely deliver"? No więc dowożę.

Przez te kilka miesięcy trochę się zmieniło(przede wszystkim firma cateringowa ( ͡° ͜ʖ ͡°), oprócz tego była kilkumiesięczna przerwa w zamawianiu pudełek), ale nie zmieniło się jedno. Mianowicie, złodziej zawsze pozostanie złodziejem.

Po lekkiej przerwie w zamówieniach, dosłownie ~tydzień/dwa temu zrobiłem powrót do zdrowszego jedzenia i zamówiłem dostawy. Wszystko spoko przez pierwsze kilka dni. Niestety gdy tylko nadarzyła się potencjalna okazja, to wstałem rano z wielkim w ustach ch.. niesmakiem, który utrzymał się przez cały dzień. Dzień w którym byłem głodny, bo pudełek na wycieraczce nie odnotowałem xD Razem ze mną pustkę odczuł współlokator, którego pudełka również zostały prostacko mówiąc #!$%@?.
Cóż, zagotowałem się niemożebnie, już miałem iść lekko mówiąc posunąć się do rękoczynów w kierunku mojego potencjalnego prześladowcy, ale tak w sumie nie miałem nadal żadnego dowodu. (ah, próbowałem po tamtym wpisie patentu z nitką i puszkami za drzwiami - taka typowa hehe zarzutka XD - ale niestety bait nie został połknięty, zdjęcia wrzucę w komentarzu jak je jeszcze znajdę)
Więc stanęło na tym że najlepiej będzie to jakoś zarejestrować - jak pomyślałem, tak zrobiłem. Pożyczyłem kamerkę samochodową, podkleiliśmy do wizjera i czekaliśmy. Po pierwszej próbie - rozczarowanie jak przy wynikach totolotka - zarzutka w pudełkach ponownie nie połknięta.
Natomiast dnia kolejnego (dzisiaj) nastąpił przełom - rano wstałem, ponownie podmieniłem pudełka z wycieraczki na puste z jakimś obciążeniem w postaci śmieci - i CYK. Poranne łowy zakończone sukcesem. Efekty w linku niżej.

Powiedzcie mi lepiej czy warto bawić się w zgłaszanie tego na policję, czy lepiej od razu przejść się i wyperswadować mu, że najmniejszym jego problemem będą wieczorne wizyty policji gdy tylko puści głośniej muzykę (a zdarza się to często do późnych godzin)?

Tutaj link do nagrania - mordy jako takiej nie widać więc mam nadzieję, że nie będę niedługo gnił w Sztumie.

Wołam jeszcze ludzi plusujących i komentujących tamten wpis - wybaczcie jeśli zawołam za dużo, niestety ciężko wyodrębnić osoby, które chciały być wołane.

I tagi takie same jak wtedy: #catering #dietapudelkowa #mirkokoksy
  • 141
@hehenuanek: Nie planuję żadnego morderstwa, ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Naprawdę ktoś siedzi i analizuje tyle rzeczy? Wiem, że za to im płacą, ale trudniej mi uwierzyć w chęć, znacznie łatwiej umorzyć. Kojarzę, że jesteś prawnikiem, tyle mam w notatce, ale może faktycznie masz z tym styczność - KAŻDA śmierć (lub poważne uszkodzenie ciała) jest tak dokładnie badana? Zwykły, szary człowiek też? Nawet, gdy rodzina nie naciska?
Naprawdę ktoś siedzi i analizuje tyle rzeczy?


@NoMercyIncluded: Przy morderstwie? Zazwyczaj tak.

KAŻDA śmierć (lub poważne uszkodzenie ciała) jest tak dokładnie badana?


@NoMercyIncluded: Zazwyczaj - tak. Medialne przypadki, gdzie służby niby położyły postępowania to rzadkość, i zazwyczaj wynikają z innych przyczyn niż wyjebongo służb. Czasem faktycznie rodzina i media szukają drugiej dziury w dupie i robią na siłę z wypadku morderstwo, czasem problemem jest starsza sprawa gdzie nie było możliwości
@xadereq: Wydaje mi się że zgłosić można ale nie wiadomo czy coś z tym zrobią, zależy też czy to zwykły Seba czy jakiś człowiek konfliktowy albo chory psychicznie który po tym może ci szkodzić.

Najprościej to nagrać jeszcze kilka razy żeby był konkret kto to, ale lepszym sprzętem.

Potem mając nagranie napisać kartki na klatce takie jak piszą spółdzielnie że grasuje złodziej który kradnie paczki z jedzeniem. Chodzi o to żeby
Ja kiedyś przykleiłem do wizjera telefon z włączana apka Alfred. Nagrywa i robi zdjęcia przy ruchu, powiadamia inne urządzenia zalogowane na tym samym koncie Google i można podglądać online w czasie rzeczywistym albo nagranie lub zdjęcia w chmurze.
@xadereq: Miałem podobną sytuację. Przez 3 miesiące zamiawiałem pudełka i nie było problemu. Na początku tego roku zmienili się sąsiedzi nade mną i nagle paczka zginęła :/ Teraz mam odbiór bezpośrednio od kuriera, tylko minus że codziennie o 7 pobudka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xadereq Ja bym do typa poszedł i powiedział że albo oddaje hajs za wszystkie #!$%@? pudełek albo za chwilę idziesz na policję bo masz nagrane jak cię #!$%@?. Do tego wziąłbym szpraja i mu #!$%@? na drzwiach narysował i zgłaszal za każdym razem jak włączy muzykę.