Wpis z mikrobloga

Cześć, trochę czasu minęło od tamtego postu. Jak to było "op will surely deliver"? No więc dowożę.

Przez te kilka miesięcy trochę się zmieniło(przede wszystkim firma cateringowa ( ͡° ͜ʖ ͡°), oprócz tego była kilkumiesięczna przerwa w zamawianiu pudełek), ale nie zmieniło się jedno. Mianowicie, złodziej zawsze pozostanie złodziejem.

Po lekkiej przerwie w zamówieniach, dosłownie ~tydzień/dwa temu zrobiłem powrót do zdrowszego jedzenia i zamówiłem dostawy. Wszystko spoko przez pierwsze kilka dni. Niestety gdy tylko nadarzyła się potencjalna okazja, to wstałem rano z wielkim w ustach ch.. niesmakiem, który utrzymał się przez cały dzień. Dzień w którym byłem głodny, bo pudełek na wycieraczce nie odnotowałem xD Razem ze mną pustkę odczuł współlokator, którego pudełka również zostały prostacko mówiąc #!$%@?.
Cóż, zagotowałem się niemożebnie, już miałem iść lekko mówiąc posunąć się do rękoczynów w kierunku mojego potencjalnego prześladowcy, ale tak w sumie nie miałem nadal żadnego dowodu. (ah, próbowałem po tamtym wpisie patentu z nitką i puszkami za drzwiami - taka typowa hehe zarzutka XD - ale niestety bait nie został połknięty, zdjęcia wrzucę w komentarzu jak je jeszcze znajdę)
Więc stanęło na tym że najlepiej będzie to jakoś zarejestrować - jak pomyślałem, tak zrobiłem. Pożyczyłem kamerkę samochodową, podkleiliśmy do wizjera i czekaliśmy. Po pierwszej próbie - rozczarowanie jak przy wynikach totolotka - zarzutka w pudełkach ponownie nie połknięta.
Natomiast dnia kolejnego (dzisiaj) nastąpił przełom - rano wstałem, ponownie podmieniłem pudełka z wycieraczki na puste z jakimś obciążeniem w postaci śmieci - i CYK. Poranne łowy zakończone sukcesem. Efekty w linku niżej.

Powiedzcie mi lepiej czy warto bawić się w zgłaszanie tego na policję, czy lepiej od razu przejść się i wyperswadować mu, że najmniejszym jego problemem będą wieczorne wizyty policji gdy tylko puści głośniej muzykę (a zdarza się to często do późnych godzin)?

Tutaj link do nagrania - mordy jako takiej nie widać więc mam nadzieję, że nie będę niedługo gnił w Sztumie.

Wołam jeszcze ludzi plusujących i komentujących tamten wpis - wybaczcie jeśli zawołam za dużo, niestety ciężko wyodrębnić osoby, które chciały być wołane.

I tagi takie same jak wtedy: #catering #dietapudelkowa #mirkokoksy
  • 141
@xadereq rozkminiałeś może jak to prawnie wygląda?
w sensie nagrywanie drzwi wejściowych sąsiadów przez judasz,
z drugiej strony, zgodziłbyś się na nagrywanie tego kiedy i z kim wracasz z pracy/klubu?
Kiedyś ziomek trochę popłynął, wywiercił dziurę nad drzwiami na klatkę schodową, puścił kabel i zamontował kopułową kamerę IP (na zewnątrz mieszkania) to go wspólnota pogoniła.
Idź do niego i go szantażuj, pokaż mu nagranie, powiedz że będzie miał lipę wśród sąsiadów a łączna wartość jedzenia przekroczyła 500zł, każ mu oddać wszystko +50% za milczenie i dodaj że długie i9mprezy zwiększają szanse na to że nagranie wycieknie do innych sąsiadów. \

Policja #!$%@? zrobi, za obicie mu mordy będzie miał problemy, a tak koleś się obsra i możliwe że dostaniesz hajs jeszcze
@xadereq: 1. bądź cierpliwy, ponagrywaj jeszcze kilka dni, żeby mieć więcej dowodów, że robił to notorycznie
2. zrób mu specjalną paczuszkę z jedzeniem o wysokiej zawartości środków na przeczyszczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. idź do niego (najlepiej z ukrytą kamerką, dyktafonem i współlokatorem obok) i powiedz jak sytuacja wygląda, że ma Ci zapłacić x zł (np. dwukrotność tego co Ci #!$%@?ł) albo pójdziesz na bagiety
4.
@xadereq: Jak dla mnie to zrób to co piszą, żeby iść i powiedzieć, że ma zapłacić, a inaczej 997, a jak zapłaci to idź na policję.
A jak Ci się chce, to to co radzili poprzednio, czekaj aż nakradnie za tyle, żeby był przestępcą. Nawet śmieci mu wystawiaj i nagrywaj i licz jak za posiłek.
PS. czy 1L kreta zmieszanego z wódką w butelce po wódce wystawiony w torbie na klatce
@xadereq: PS2. Nie wiem czy jest sens w sumie do niego coś gadać, bo może zacząć uprzykszać życie... Jak myślisz, że to możliwe, to odpuść i zgłoś na policję bez kontaktu z kolesiem, może to załatwią bez konfrontowania was. Wtedy możesz dzwonić o każde zagłuszanie ciszy z jego strony itp. I on będzie miał przesrane chociaż trochę. Wiesz, jak mu nie zależy na życiu to będzie Ci uprzykszał życie złośliwościami bez