Wpis z mikrobloga

Sprowadziłem uszkodzone auto z DE, wziąłem bieglego rzeczoznawcę do wyceny i zapłaciłem akcyzę. Bagatela 8 tysięcy złotych. Dzisiaj dostałem pismo że skarbówki, w którym wycenili auto na znacznie więcej i żądają ode mnie:
0. Faktury za auto / umowy
1. Potwierdzenia płatności za auto (chyba nie wiedzą, że można płacić gotowka)
2. Faktury za części do naprawy (no chyba nie ma obowiązku brania faktur, czy paragonow)
3. FAKTURE ZA TRANSPORT AUTA DO PL! (chyba nie zdają sobie sprawy, że lawete można pożyczyć od np. znajomego)
4. Wycena rzeczoznawcy
W piśmie oczywiście wzmianka, że mam 7 dni na wyjaśnienia albo zgnije w Sztumie.
Piękne państwo opresyjne, aż chce się tu żyć :-)
#zalesie #motoryzacja #samochody #gorzkiezale #polska #mirekhandlarz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@michal310 różnica w wycenie to 9 tysiecy. Kto Ci wystawi fakturę na używane części samochodowe? Nikt :D dostaną wycenę rzeczoznawcy że zdjęciami i fakturę zakupu - niech spierd***. Trzeba pomyśleć nad zmianą meldunku na DE. Tam nikt nie wie co to akcyza na samochód.
  • Odpowiedz
@Komornickus: 1.Umowę im pokaż. 2. Potwierdzenie płatności to podpis sprzedającego na umowie chyba że nie ma tam kwoty albo jest określona płatność przelewem. 3 Jeśli nie masz dowodu zakupu części napisz oświadczenie ile na je wydałeś. 4Jesli nie masz dowodu płatności za usługę to jw. 5 Przedstaw. Jeśli nie masz czasu na #!$%@? się z tym idź do doradcy podatkowego.
  • Odpowiedz
@Komornickus: Idź i wyjaśnij na miejscu. Jeśli chodzi o skarbówkę, to nie ma sensu samemu wyceniać sobie auta, bo oni i tak ostatecznie przeliczą to wg eurotaxu i jak im się coś nie zgadza, to sorry. Najważniejsze, żeby w umowie była zawarta informacja, że auto jest uszkodzone i w jakim zakresie. W przeciwnym wypadku zanegują fakt, że auto miało mankamenty - stwierdzą, że auto zepsułeś po zakupie ;)
  • Odpowiedz
@RevulsioN: zapis na fakturze o pojezdzie uszkodzonym oczywiscie jest. Faktura niestesty po niemiecku, a tlumaczenie przysiegle zostalo w wydziale komunikacji. Nie bede do nich jechal, bo to prawie 50km - wysle im wszystko poczta ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Komornickus ja jak ostatnio wypełniłem pcc-3,to okazało się, że w internecie wciąż krazyl na stronach urzędów załącznik w starej wersji. Oczywiście chcieli też naliczyc wyższy podatek, ale miałem dobrze skonstruowana umowę. Coś gorsza - nie byłem w stanie wysłać dokumentów przez internet z podpisem kwalifikowanym, bo system nie obsługuje dodatkowych współwłaścicielem na załącznikach.. Dlatego ja wolałem ostatecznie załatwić wszystko osobiście.

Czasami czas na przejechanie tych 50km może być mniejszy niż późniejsze uzeranie
  • Odpowiedz
Kto Ci wystawi fakturę na używane części samochodowe?


@Komornickus: każdy kto ma je legalnie?
Kupujesz od złodziei części mój drogi.
I żeby nie było- w tym roku kupiłem kilka części do aut i na wszystkie faktura.
  • Odpowiedz
@Komornickus: xD
Dlatego też ktoś sprzedaje 11230 części na bazarze i nie daje faktury xD
Dziś kupujesz części na nielegalu a jutro będziesz płakać, że ci auto ukradli.
W normalnym kraju jak naprawiasz rozbite auto to musisz mieć na wszystkie części faktury.
  • Odpowiedz
W normalnym kraju jak naprawiasz rozbite auto to musisz mieć na wszystkie części faktury.


@Lorenzo_von_Matterhorn: co? XDw którym? XD jak sobiesam pospawam zderzak, poszpachluje i podmaluje tu musze mieć fakturę na spawarkę, szpchle i lakier? xD obudź się
  • Odpowiedz
@Komornickus: w USA chociażby. Chronią rynek przed złodziejskimi praktykami. Jak dostaniesz title to później musisz pojechać na taki przegląd. Tylko w Polsce jak w lesie, dlatego nie ma tygodnia bez wpisu, że komuś ukradli auto.
  • Odpowiedz