Wpis z mikrobloga

Już raz spamowałem, ale firma nadal szuka na kilka stanowisk i nadal fajne referal fee to czemu nie podzielić się informacją na wykopie po raz drugi (zapewne ostatni bo leniwy jestem i więcej próbować mi się nie chce). A nuż komuś to też pomoże.

Mieszkam i pracuje w Hiszpanii, w Maladze, w firmie IT (programistyczna, ecomm, egaming, crypto).

Bardzo dobra firma (dla mnie po 11 latach w IT w kilku krajach moje top pod względem benefitów dla pracowników).
Pełny i bardzo dobry relocation package (2 miesiące zakwaterowania, pełny zwrot kosztów lotów i przeprowadzki itp.).

O firmie:
Firma duża (ogromne biura w Maladze, ponad 300 pracowników, spore w UK - ponad 100 pracowników i dużo małych odziałów na całym świecie) i nowoczesna firma. Wyjątkowo dobre podejście do pracowników, praktycznie w każdej firmie IT pracowników ceni się bardzo, i tak miałem zawsze, ale tutaj level prawie Google ;)

Plusy
- Dobrze płacą (zwłaszcza jak się ma dobre cv i umiejętności).
- Malaga to wyjebiste miasto, mieszkałem w kilku wielkich miastach w Europie i moim zdaniem Malaga przebija wszystkie do tej pory jeśli chodzi o wygodę życia, balans, ceny, czystość i ludzi.
- Pogoda - od początku roku wczoraj był pierwszy gorszy dzień (dziś już ok) ale poza tym cały czas pełne słońce, ani jednej chmurki i temperatura w ciągu dnia 16-20 stopni - i to jest zima
- Firma płaci za lot dla pracownika i partnera, plus koszty przeprowadzki do 3k euro
- Firma zapewnia mieszkanie (bardzo ładne w samym centrum Malagi) na max 2 miesiące
- Jest zapłacone osobnej firmie, która jest odopowiedzialna, żeby załatwić wszystkie papiery (podatkowe, rezydentowe itp.) - praktycznie prowadzą za rączkę jak dziecko
- Firma zapewnia usługi osobnej firmy, która pomaga ze znalezieniem mieszkania (ustawiają spotkania, negocjują z agencjami\landlordami itp.).
- Bardzo dobre ubezpiecznie zdrowotne dla osoby i partnera (włącznie z dental!)
- Darmowe ubezpieczenie na życie
- Nowoczesne biura - 5 kuchni, jedna ogromna, masa sprzętu, kanapy, ekspresy i inne cuda, codziennie swieże darmowe owoce, automaty coli za free itp. Wielki fun room - stoł do pokera, stół do bilarda, darty, piłkarzyki, duże kanapy z tv i konsolami - kilka ps4, nintento switch'e itp.
- Darmowe lekcje hiszpańskiego i angielskiego, mało tego darmowe lekcje hiszpańskiego dla partnerów w centrum miasta
- Jednocześnie wymagają tylko i wyłącznie płynnego angielskiego (jak się przeprowadzałem nie umiałem ani jednego słowa po hiszpańsku, teraz potrafię niewiele więcej ;)).
- Elastyczne godziny pracy
- Dużo firmowych eventów i świetny sprzęt do pracy
- Firma bardzo międzynarodowa, aktualnie ponad 30 różnych narodowości pracowników
- Nie wiem czy to plus czy nie, ale aktualnie aż 7 rodaków pracuje tutaj ;)

Pewnie dużo zapmniałem ale podsumowując - fajne miejsce pracy.

Szukają aktualnie na stanowiska:
- Business Analyst (CRM, CSI, Ecomm, BI, Operational Transformation areas)
- DevOps
- Software Engineer (Java, webdev...)

Opis może nie jest szczególnie udany, ale pisarzem nigdy nie będę. Pisanie tak, żeby innym się przyjemnie czytało to nie jest jedna z moich najlepszych umiejętności, więc pewnie nie brzmi to zachęcająco. Liczę tylko na szczęście, że przypadkiem akurat wpis trafi do właściwej osoby co myśli o zmianie, zna angielski i ma doświadczenie, na którymś ze stanowisk na jakie szukają.

Jak ktoś poważnie zainteresowany to pisać i podeślę konkretny opis stanowiska.

#programowanie #java #webdev #devops #maven #npm #webpack #docker #kubernetes #praca #malaga #hiszpania #programista15k #ofertapracy #ecommerce
  • 45
Piszesz o benefitach i kasie za relokację a nie podajesz najważniejszego czyli widełek płacy.


@faxey: też mnie to zawsze rozwala. Zapłaćcie porządnie to se kupię wszystkie ubezpieczenia, konsole do gier itp. i będę się cieszył tym w domu po pracy, a nie marnował czas w pracy. No chyba, że ktoś lubi mieszkać w biurze.

To ile płacą za tego Software Engineera oraz ile to jest w praktyce na rękę?
@faxey: @vauecki: @szpongiel: Już mnie wkurza ból dupy o to że zapytać się na priv to takie trudne, i z drugiej strony nie spodziewałem się takiego zainteresowania więc nie mam też czasu dziś wieczorem żeby odpisywać wszystkim więc wrzucam tutaj to co wiem.

Ja jako Functional Analyst mam 60k rocznie (niecałe 3,6k euro miesięcznie na ręke). Swoje widełki na rozmowie dałem 50-60k i dali bez słowa i negocjacji 60k,
Już mnie wkurza ból dupy o to że zapytać się na priv to takie trudne, i z drugiej strony nie spodziewałem się takiego zainteresowania więc nie mam też czasu dziś wieczorem żeby odpisywać wszystkim więc wrzucam tutaj to co wiem.


@weshu: dzięki za odpowiedź, a co do zacytowanego fragmentu - umieszczenie tego info od razu we wpisie zaoszczędziłoby Ci problemu odpisywania każdemu zainteresowanemu indywidualnie ¯\_(ツ)_/¯
@szpongiel: to chyba nie wiesz jak działa referal w firmach ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwóch, trzech kosmitów i nawet nie będą otwierać twoich zgłoszeń nie mówiąc o tym, że sobie narobisz przypału xD gdyby było inaczej to każdy informatyk miałby druga działalność polegającą na kupowaniu anonów z neta za pół premii, a jednak z jakiegoś powodu tak nie jest xD
- Software Engineer (Java, webdev...)

do właściwej osoby co myśli o zmianie, zna angielski i ma doświadczenie, na którymś ze stanowisk na jakie szukają.


@weshu: jakie bardziej szczegółowe wymagania na Java dev? Mam 2 lata expa jako Java dev (Spring itp).

Nie brałem pod uwagę relokacji... Ale siedzieć sobie w ciepełku i słońcu cały rok jak w jakiejś Kalifornii, zamiast tutaj łazić po śniegu, mrozie i deszczu, to jedyne co by
trzeba mieć jaja żeby polecać w swojej firmie noname'ów ze strony ze śmiesznymi obrazkami xD


@powaznyczlowiek: Całe życie tak mam ;) Poza tym mam szczęście i przynoszę ludziom szczęście (podobno) więc będzie ok ;) Już paru kumpli pracuje za granicą za moją pomocą ;) (no ale z wykopkami pierwsza taka próba).

mnie zawołaj jak wrzucisz ogłoszenie na BA


@fruity: Jutro na pewno wrzucę wszystkie 5 ogłoszeń (na BA są 3
@elkapitano6: Jutro wrzucę wszystkie oferty i każdy sobie zobaczy z opisów czy gdzieś pasuje ;) Trochę to dziś słabo zorganizowałem, zwłaszcza, że mam dość zabiegany wieczór dziś, jutro postaram się to lepiej ogarnąć :)