Wpis z mikrobloga

Muszę pochwalić apkę #supermemo. Od dawna uczę się francuskiego, próbowałem różnych aplikacji ale na tle busuu, duolingo odznacza się naprawdę zaj#$tym systemem powtórek, oraz niesamowicie dogłębnym przeoraniem wybranych zagadnień. Uczę się przyswajając całe zdania czy wyrażenia, czuje że to daje lepszy efekt niż młócenie słówek i zasad gramatycznych na sucho. Po korzystaniu miesiąc naprawdę czuję że zapamiętuje wyrażenia, słowa czy zasady gramatyczne.

Jedyne czego mi brakuje to możliwości powtórzenia wybranego, szerszego zagadnienia gramatycznego - np. czasu czy trybu.

Pozdrawiam i powodzenia w rozwijaniu aplikacji, na pewno gdy odejdzie mi trochę obowiązków sięgnę po inny język :)

#naukajezykow #francuski #busuu #duolingo
  • 7
  • Odpowiedz
@kejterr: Zapamiętujesz i pamiętasz w momencie powtórli czy bez aplikacji na co dzień potrafisz użyć w praktyce dany zwrot?

Która serie robisz? No problem coś jeszcze., ile słowek dziennie robisz? 30 wg programu?
  • Odpowiedz
@SebX: @MrW_95: na ten moment tylko francuski, uczyłem się w szkołach i na kursach wcześniej więc nie startuje od zera.

Kurs średniozaawansowany to 15 lekcji, w każdej lekcji zawarte są 2-4 reguły gramatyczne, albo nowy czas, albo użycie jakiegoś zaimka, cokolwiek. Wpierw oczywiście są karty z tekstem i przykładami użycia, kiedy i jak się stosuje, później już same ćwiczenia.

Robię minimum tyle, ile wynoszą zaprogramowane przez program powtórki, a one
  • Odpowiedz
@kejterr: Dzięki wielkie za opinię! Cieszymy się, że Ci się sprawdza. Przy okazji przypominam, że dla Mireczków mamy darmowe dostępy na tydzień. Można przetestować kursy. Możecie pisać priv. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz