Wpis z mikrobloga

Mam zamiar (pierwszy raz w życiu) wziąć kredyt na ok. 10 tysięcy złotych, cel to ślub i wesele, które jest zaplanowane na wrzesień 2019. Mam 23 lata, zarabiam 2300 netto na pół etatu, jak skończę studia przyszłym roku to mam zamiar przejść na pełen etat. Mój #rozowypasek jest o 3 lata młodszy, jeszcze nie pracuje. Czy z takimi zarobkami dostanę kredyt? Jak to w ogóle wygląda? Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie czy nie?

#wesele #slub #kredyt #zwiazki #rozowepaski
  • 191
@Ogau: #!$%@? ale skad tak glupi pomysl ze mnie nie stac? Piesze caly czas ze ciezko mi odlozyc taka kase bo mam problem z odkladaniem a z przymusowa splata bedzie latwiej bo wiem ze musze to splacic bo nie lubie miec dlugow, ze splata zejdzie kilka miesiecy. I absolutnie nie chodzi o to by sie pokazac tylko o to by impreza byla taka jak sobie wymarzylismy a zabawa zeby byla pierwsza
@zemsta_przegrywa: co za głupota wchodzić na nową drogę życia z długami, no chyba ze z kopert wam sie zwróci, nie trzeba robić wesela, choć może mi łatwo mówić bo nie przepadam i sama bym tylko cywilny ogarnęła tanio i np jakas wycieczka, znajoma tak zrobila potem zycie ponad stan a potem szara rzeczywistość dlugi i komornik, bo przy okazji niebieski okazal sie hazardzista itp. A mogli miec fajne życie.
@zemsta_przegrywa: nie chce mi się czytać komentarzy, od siebie powiem: nie warto. Ja na swój obiad poweselny wydałam ok 6-7 tys., dzisiaj zrobilabym to jeszcze taniej. A i tak cieliśmy koszty, robiliśmy sami zaproszenia, uczesałam się sama, najdroższe było jedzenie i garnitur niebieskiego, część oficjalna w restauracji, potem w klubie dla młodszego grona. Dzisiaj zaprosiłabym mniej osób (z 20 przyszło chyba 15, bo ktoś się obraził, że bez dzieci) i nie
@tylko_spokojnie oczywiście, pisałem wcześniej, że na własne mieszkanie/mieszkania na wynajem, kredyt jest opcja rozsądną
Rozumiem branie kredytu na auto, jeżeli jest ono potrzebne do pracy, lub zarabiasz na tyle dużo, iż stać Cię na spłacenie kredytu na auto bez żadnego problemu przez kilka miesięcy, nawet nagle tracąc pracę
Jest duża różnica między kredytem kiedy zarobki-minus rata=ledwo na życie, a rata jest ledwo procentem twoich zarobków, a sytuacja OPa jest raczej przypadkiem pierwszym